Zavřít reklamu

Výběr barev pro chystané smartphony je věda – tedy alespoň v případě, že jste Apple a jednou z vašich největších priorit je dlouhodobě šetrnost k životnímu prostředí. Právě tato priorita vám totiž relativně dost svazuje ruce, jelikož jste kvůli ní nuceni pro výrobu iPhonů využívat jen barvy, které jsou vytvořeny co nejekologičtější cestou, což není zrovna jednoduché. Japonské firmě Seiko Advance se to však daří velmi dobře, za což jí vysekl před pár dny uznání i šéf Applu Tim Cook, který se kromě toho podělil s médii o její příběh. 

Seiko Advance je vcelku malá firma, která se specializuje na vývoj a výrobu barviv pro obarvení nejrůznějších produktů, mezi kterými naleznete i iPhony. Ty do svého portfolia zařadila díky úspěchu jejích vesmírně šedých, zlatých a bílých barviv, které jakožto jediná firma pro Apple, respektive pro jeho prémiovou řadu iPhonů, vyrábí a to samozřejmě nanejvýš ekologicky. Když se proto firmě podařilo vytvořit půlnočně zelené barvivo s vynikajícími vlastnostmi a zároveň velmi nízkým ekologickým zatížením při výrobě – s ohledem na výrobu podobných odstínů konkurencí -, Apple se o tuto novinku začal okamžitě zajímat a následně se rozhodl jí pro své iPhony 11 Pro jakožto exkluzivní odstín využít. Kdyby se však podobně šetrná půlnočně zelená vytvořit Seiku nepodařila, velmi pravděpodobně bychom se i loni dočkali “jen” tří barevných variant prémiových iPhonů – tedy vesmírně šedé, stříbrné a zlaté. 

Jak již bylo zmíněno výše, poklonu Seiko Advance vysekl před pár dny při návštěvě Japonska i Tim Cook, který firmu při této příležitosti i navštívil. “Seiko Advance je důvodem, proč mohou být iPhony 11 Pro a 11 Pro Max půlnočně zelené,” nechal se Cook slyšet a záhy dodal, že se od roku 2011, kdy spolu obě firmy spolupracují, jejich vztahy výrazně prohloubily a nyní jsou na takové úrovni, kdy se navzájem “nutí” ke snaze přinášet světu co nejvíce inovací. S trochou nadsázky by se tak dalo říci, že pokud Apple letos představí nejzajímavější iPhony za poslední dobu, což se obecně předpokládá, bude v tom mít prsty právě Seiko Advance. 

Související články

Dnes nejčtenější