Zavřít reklamu

Emulátory sú vec, ktorú Apple nemá zrovna dvakrát v láske a tak niet divu, že každá snaha o predaj emulátoru na iOS App Store končí jeho zmazaním. Hackeri si však čoraz častejšie hľadajú nové cesty, ako ponúkať alternatívny softvér pre svojich používateľov, a preto majú dve možnosti – buď ich začnú ponúkať na jailbreaknuté zariadenia, alebo umožnia nainštalovať tieto aplikácie aj na zariadenia bez jailbreaku. Práve to je prípad dnešnej dvojice emulátorov, o ktoré sa postaral portál Emu4iOS.

Určite si každý z vás pamätá na časy, kedy bol Gameboy jediným handheldom na trhu, ktorý ponúkal ohromné množstvo hier. Za najväčší herný sen vtedajšej doby sa považovali najmä príšerky Pokémon, ktoré sú známe aj dnešnej generácii, avšak nie v tak veľkom rozsahu ako starším hráčom. Rovnako netreba zabúdať ani na legendárneho talianskeho údržbára Maria, ktorý sa musel vydať cestou cez krajinku, aby zachránil princeznú. Práve tieto a mnohé ďalšie hry na vás čakajú v dvojici emulátorov, ktoré si môžeme nainštalovať do nášho zariadenia.

gameboy-emulator

Presnejšie máme po ruke emulátor pre Gameboy Advance, a emulátor pre novší prístroj Nintendo DS. V oboch prípadoch sa však jedná o emulátor, a preto je potrebné rátať s tým, že nie všetky hry musia fungovať stabilne a plynulo. Ako sa k ním dá ale dostať?

  1. Pretože Apple aktivoval istú bezpečnostnú poistku, je potrebné manuálne nastaviť dátum 15.7.2013 alebo starší. Toto dosiahnete cez Nastavenia – Všeobecné – Dátum a Čas, kde vypnete možnosť Nastaviť automaticky.
  2. Stiahnite si emulátor pre Gameboy Advance alebo Nintendo DS
  3. Potvrďte inštaláciu a počkajte, kým sa aplikácia nainštaluje.
  4. Pripojte váš iPhone alebo iPad k počítaču a spustite aplikáciu iExplorer, ktorú si stiahnete priamo tu.
  5. V ponuke aplikácií vyhľadajte váš emulátor a otvorte ho.
  6. Vložte ROM súbory vašich hier do priečinka Documents a počkajte, kým sa nahrajú do zariadenia.
  7. Po dokončení kopírovania môžete iPhone alebo iPad odpojiť.

Narozdiel od drvivej väčšiny emulátorov určite poteší fakt, že tieto dva majú nainštalovaný vlastný BIOS, vďaka čomu ho už nie je potrebné znovu vyhľadávať na internete. Emulátory však majú svoje obmedzenia a ako som si všimol, do zariadenia môže byť nainštalovaný iba jeden z emulátorov. Vopred si preto premyslite, ktoré hry budete hrávať častejšie, a ktoré vôbec. Emulátor pre Nintendo DS je veľmi náročný pre hardvér, a hry z neho fungujú plynulo iba na iPhone 5. Oba emulátory sú kompatibilné s iOS 7 a iOS 6.1.3.

nintendo-ds

Související články

Dnes nejčtenější

.