Zavřít reklamu

Apple ve včerejších večerních hodinách spustil prodeje nového nadupaného Macu Pro společně s profesionálním monitorem Pro Display XDR. Pokud už jste si prošli konfigurační stránkou Macu Pro, tak jste dost možná zjistili, že vrcholná konfigurace Macu Pro vás v současné době vyjde na 1,6 miliónů korun. Tohle číslo se však v budoucnu ještě o několik tisíc zvýší, jelikož v současné době ještě není možné Mac Pro osadit vrcholným SSD úložištěm, které bude k dispozici až později. Kromě toho Apple k Macu Pro nabídne ještě grafickou kartu Radeon Pro W5700X.

Prozatím si uživatelé mohou svůj Mac Pro nakonfigurovat s maximálním SSD úložištěm o velikosti 4 TB, za které si připlatí 45 tisíc korun. Pokud se podíváme na grafiku, tak jsou momentálně k dispozici grafické karty Radeon Pro 580X, Radeon Pro Vega II, a také Radeon Pro Vega II Duo. Již brzy bychom se však v případě SSD úložiště měli dočkat také možnosti 8 TB. V konfiguraci grafické karty by se podle Applu měla již brzy v nabídce objevit také Radeon Pro W5700X s 16 GB pamětí GDDR6 – a to buď jednotlivě, anebo ve dvojici.

Cenovky u těchto komponentů prozatím nejsou k dispozici. Podíváme-li se ale na 16″ MacBook Pro, který již má 8 TB SSD úložiště k dispozici, tak při rozšíření z původních 512 GB na 8 TB si připlatíte 76 800 korun. Vzhledem k tomu, že úložiště Macu Pro startuje na 256 GB, tak bude příplatek ještě o několik tisíc korun větší. Podle výpočtů by mělo 8 TB SSD úložiště k Macu Pro stát 89 600 korun. Co však nelze z jiného produktu vyvodit, je cena chystané grafické karty Radeon Pro W5700X. Tato grafická karta je totiž určená přímo pro Apple a její cenovka momentálně není vůbec jistá – osobně však očekávám, že se bude pohybovat okolo 30 tisíc korun.

Související články

Dnes nejčtenější