Zavřít reklamu

Jste majitelem iPhonu 11 či 11 Pro a trápí vás určování vaší polohy přes GPS? Pak pro vás máme svým způsobem dobrou zprávu. Ani zdaleka v tom totiž nejste sami. Čím dál více uživatelů si totiž na diskuzních fórech po celém světě stěžuje na velmi zvláštní chování GPS u “jedenáctek”. Vina je podle naprosté většiny z nich na straně Applu. 

Problémy s GPS u iPhonů 11 se uživatelům projevují víceméně shodně – špatným záznamem polohy v aplikacích, které jsou na poloze závislé. Například ve fitness aplikacích jako je Strava se zaznamenává trasa, kterou uživatel uběhl, naprosto jinak než jak vypadá ve skutečnosti. Když se jeden z uživatelů vývojářů Stravy na problémy dotazoval, bylo mu odpovězeno, že nové iPhony špatně sledují horizontální data GPS a kvůli tomu jsou výsledky GPS velmi nepřesné. 

Že je problém na straně Applu a nikoliv vývojářů víceméně potvrzuje i to, že s GPS mají uživatelé problémy i v obrovském množství dalších aplikací jako například Waze, Google Maps či dokonce Apple Maps. Při jejich využívání se uživatelé setkávají například se zvláštními “skoky” jejich polohy v navigaci či falešnými hlášeními na překročení rychlosti, která jsou zapříčiněna zmatečným pohybem zdánlivé polohy uživatele po mapě. Nicméně nutno podotknout, že ne všichni majitelé nových iPhonů trpí a pravidlem není ani to, že jsou na “postižených” iPhonech chybou zasaženy vždy všechny aplikace využívající polohu. 

Anketa

Máte na svém iPhonu 11 či 11 Pro problémy s GPS?

Ano 50,00 %
Ne 50,00 %
Celkem hlasovalo: 108

Apple se k celému problému zatím nevyjádřil, avšak vzhledem k jeho poměrně velké závažnosti je možné, že tak v nejbližších hodinách učiní. Na druhou stranu, zítra či pozítří má na iPhony dorazit nová aktualizace iOS 13.3, která by mohla podobné nešvary odstranit a nedá se tedy vyloučit ani to, že nad veřejným vysvětlováním problému Apple mávne rukou a rozhodne se jen pro jeho strohé vysvětlení skrze poznámky k aktualizaci. Ať už se rozhodne jakkoliv, nejdůležitější je stejně to, aby problém odstranil. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější