Zavřít reklamu

Ani letošní spuštění prodejů nových iPhonů se neobejde bez porodních bolestí, které odhalují neduhy novinek. Stejně jako v loňském a předloňském roce je příčina displej, tentokrát však nikoliv jeho funkčnost, ale odolnost. 

Čím dál více jablíčkářů si začíná na diskuzních fórech po celém světě stěžovat na to, že displeje nových iPhonů lze neuvěřitelně jednoduše poškrábat. Podle některých stačí jen nosit telefon v kapse a už se na něm objeví vlásečnice, jiný zase tvrdí, že jej poškrábaly mikroskopické nečistoty na jejich prstech a to třeba po jednom či dvou dnech. Všichni se však shodují na tom, že takto jednoduše poškrabatelné iPhony nikdy v rukou neměly. Jednoduché poškrábání displeje iPhonů 11 můžeme ostatně potvrdit i my v redakci, jelikož se nám při leštění displeje u modelu 11 klasickým leštícím hadříkem pár vlásečnic k našemu údivu vytvořit také podařilo.

Důvodem, proč je displej iPhonu podle všeho velmi lehce poškrabatelný, je takřka 100% nasazení nového typu skla, které by mělo být nejodolnější na světě používané na smartphonech vůči rozbití. Odolnost vůči rozbití se však nerovná odolnosti vůči poškrábání, kterou by mnozí jablíčkáři možná paradoxně ocenili víc než první variantu. Přeci jen, k poškrábání displeje mají zpravidla uživatelé mnohem víc příležitostí nežli k jeho úplnému rozbití, kterého se lze vyvarovat zvýšenou opatrností při manipulaci s telefonem. 

Na poškrábaný displej se bohužel záruka výrobce nevztahuje. Pokud se tedy chcete podobným problémům vyvarovat, nezbude vám nic jiného nežli na telefon nalepit ochranné sklo či fólii, které vzniku škrábanců na něm zamezí. Pokud jsou navíc vlásečnice na displeji skutečně malé, kvalitní tvrzené sklo je dokáže zcela dokonale zamaskovat a vy je tak přes něj nemáte šanci absolutně vidět. Nicméně nebudeme si nalhávat, že jsou podobná opatření zcela v pořádku. Na odolnosti vůči poškrábání by Apple rozhodně zapracovat měl a doufejme, že i nyní zapracuje a alespoň mírně sklo nových iPhonů upraví. Přeci jen, za cenu, kterou si za ně účtuje, bychom čekali alespoň nějaký ochranný standard. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější