Zavřít reklamu

Z možnosti recenzování fitness náramku jsem byl nadšený. Do poslední chvíle jsem nevěděl, o jaký náramek se vlastně bude jednat. O to víc jsem byl překvapen, že se jedná o náramek značky Niceboy, což je společnost, kterou jsem měl doposud spojenou pouze s bezdrátovými reproduktory. Jak se tedy Niceboy popral s konkurencí na poli fitness periferií?

Obsah balení

Fitness náramek Niceboy X-fit GPS došel v sympatické černomodré krabičce. Obsahem balení je pouze náramek a manuál. Ano, opravdu tu není nic k nabíjení. Ale k tomu později. Samotný náramek je na ruce velmi příjemný. Gumový pásek velkou škálu možností nastavení velikosti, každý si tedy vybere tu ideální velikost pro své zápěstí. Náramek disponuje 0,96“ OLED barevným displejem, který je příjemný na pohled i za přímého osvětlení. Je zde i přítomna certifikace IP 67, sprchování s náramkem není tedy žádný problém. Výdrž na jedno nabití je zhruba 10 dní. Při zapnuté GPS je výdrž zhruba 4 až 5 hodin. Náramek tak v tomto náročnějším režimu dokáže důkladně změřit i několik aktivit na jedno nabití.

Aplikace

Náramek lze spárovat s iOS nebo Android zařízením za pomoci aplikace Hi Move, která je v češtině a vizuálně velmi přehledná. Po registraci vás aplikace vyzve k zadání pohlaví, výšky, hmotnosti a vašeho denního cíle počtu kroků. V aplikaci lze nastavit notifikace, na které chcete být upozorňováni, sledovat grafy, nastavovat cíle nebo monitoring spánku. Zkrátka vše, co byste od podobné aplikace mohli očekávat.

Náramek

Uživatelské prostředí náramku je velmi jednoduché a intuitivní. Osvojení tedy zabere pouhých několik minut. V menu hodinek se lze pohybovat dotykem na imaginární tlačítko umístěné pod displejem. Dlouhým stiskem potvrdíte výběr. Hlavní menu hodinek zobrazuje základní obrazovku, která zobrazuje čas, datum a stav baterie. Dále v menu nalezneme počet ušlých kroků, vzdálenost, měření srdečního tepu, aktuální stav počasí, přehled příchozích notifikací a zpráv, zvolení fitness aktivity a dalšími funkce, jejichž výčet je na fitness náramek slušný. Skrze náramek lze ovládat hudbu, fotoaparát, zapnout GPS nebo funkci, která vám pomůže najít smartphone.

Koupíte-li si fitness náramek, očekává se, že máte v úmyslu se začít hýbat. Výčet možných nastavitelných aktivit je celkem 22. Mezi základními aktivitami, které byste běžně čekali, zvládne tento náramek měřit například plank, horolezeckou stěnu, bowling, ping-pong, baseball i shuttlecock, ať už je to cokoliv.

Náramek jsem ihned podrobil testu. Navolil jsem funkci posilování a vzal jej do fitka. Dle mého názoru jej jako ukazatel aktivity lze využít hlavě při běhání, cyklistice a „klasičtějších“ aktivitách, u kterých využijete GPS. Náramek totiž během aktivity měří dobu aktivity, aktuální srdeční tep, vzdálenost a počet kalorií. Po sedmdesáti minutovém tréninku se náramek v počtu spálených kalorií zaměřoval pouze na ušlou vzdálenost. Takže to vypadalo, že jsem za sedmdesát minut nic nedělal. Ovšem jako průběžný ukazatel aktivity a srdečního tepu funguje skvěle. Naopak propočet běhu funguje na jedničku i díky přítomné GPS. Náramek není třeba se smartphonem synchronizovat po každé aktivitě. Interní paměť náramku zvládne uložit data za posledních 7 dní.

Náramek mi dorazil s baterií nabitou na 50%. Po 5 dnech na mě tedy vyskakovala ikona vybité baterie. Začal jsem se tedy pídit, jak na to, jelikož jsem během prohlížení náramku na žádný konektor nenarazil. Nabyl jsem tedy dojmu, že je nějak důmyslně skryt. A taky že ano! V manuálu jsem se dočetl, že stačí oddělat vrchní část náramku. Po jeho sejmutí na vás vykoukne USB „zobáček“, který stačí jednoduše zastrčit do USB konektoru. Za mě super řešení. Plně se náramek nabije za zhruba 2,5 hodiny.

Celkově jsem s fitness náramkem velmi spokojen. Pokud hledáte náramek, který dobře padne na ruku, má pohledný displej, dostupnou cenu a disponuje GPS modulem, je ten od značky Niceboy přesně pro vás. Za cenu 1790 korun se jedná o skvělou periferii, která vám pomůže sledovat vaší aktivitu a díky mnoha funkcím se stane jakousi prodlouženou rukou smartphonu.

niceboy-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.