Zavřít reklamu

Jablečná streamovací platforma Apple TV+ je venku již nějaký ten čas, a ač fanoušky nadchla a kritiky byla přijata poměrně kladně, nevyhnuly se jí porodní bolesti. Apple se o svou službu sice stará a snaží se ji zásobovat neustálým přísunem obsahu, avšak platforma trpí spíše technickými nedostatky. Jedním z nich je i problém s přehráváním Dolby Vision HDR, na které si stěžují majitelé Apple TV 4K. Uživatelé zaplavili sociální sítě stížnostmi a diví se, proč tato možnost ze dne na den přestala fungovat.

Na tvrzení, zda se platforma Apple TV+ stala hitem je ještě poměrně brzo. V porovnání s konkurencí nabízí totiž jen několik málo seriálů a filmů, avšak dočasný nedostatek obsahu vyvažuje kvalitou a příslibem, že se stávající snímky dočkají pokračování. Fanoušci jsou nicméně spokojení, tedy až na jednu podstatnou věc, a tou je podpora Dolby Vision HDR. Za poslední dva týdny se totiž vyrojila záplava stížností, podle nichž tato možnost nefunguje tak, jak má. Problém se týká zejména majitelů Apple TV 4K, kteří k přehrávání využívají televizi v témž rozlišení. Ač tedy zařízení Dolby Vision podporuje, většinu nových i stávajících snímků je možné přehrávat pouze ve statickém HDR a ne v dynamickém Dolby Vision HDR. Celkový zážitek ze sledování je tak touto nepříjemností poměrně narušen, jelikož obě technologie fungují na zcela jiném principu.

Zatímco Dolby Vision HDR využívá k zobrazování dynamický sled snímků, díky čemuž je obraz celistvější, živější a nabízí sytější barvy, standardní HDR se stále drží zastaralého technologického principu. To může vyústit v nepoměr a horší kontrast barev, nepříjemné přechody mezi jednotlivými scénami a problematické snímkování. Uživatelé se sice domnívají, že se jedná o chybu v samotném Apple TV, ale pravděpodobnější varianta je ta, že jablečná společnost podporu Dolby Vision HDR zkrátka vypnula, zatímco bude pracovat na vyřešení problému. V každém případě se tato potíž netýká zdaleka všech uživatelů ani snímků. Například dokument The Elephant Mother i komediální seriál Dickinson údajně fungují v pořádku, zatímco u ostatních filmů tato funkce může, ale i nemusí fungovat. Uvidíme, zda se Applu podaří tento problém v brzké době vyřešit.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější