Zavřít reklamu

Jablečné společnosti se poslední daří na všech frontách a kromě prodejních úspěchů nové generace iPhonu, vynikajících výsledků v oblasti služeb a poměrně kladně přijaté platformy Apple TV+ se může technologický gigant pochlubit dalším milníkem. Jeho hodnota byla totiž vyčíslena na 1.2 bilionu dolarů, což je i na poměry akciových trhů nanejvýš astronomická částka.

Jednou za čas se na internetu objeví šílená porovnání, která lze jen těžko brát vážně. V případě Applu se ale tentokrát jedná o pravdivou analýzu, která si vzala na paškál hodnotu jablečné společnosti a tržní hodnotu amerického energetického sektoru. Ze zprávy totiž vyplývá, že zatímco kalifornský gigant se pohybuje na úrovni 1.2 bilionu dolarů, celý akciový index S&P 500, do nějž se započítávají akcie všech energetických společností, se vyšplhal na pouhých 1.12 bilionu. To je nejen poměrně znatelný rozdíl a další důvod Applu k tomu, aby své úspěchy řádně oslavil. Na hodnotu S&P 500 má však vliv i cena ropy, která rapidně klesla a pohybuje se kolem pouhých 60-70 dolarů za barel. Důvodem je kromě napětí na Blízkém východě také obchodní válka mezi Čínou a Spojenými státy a zpomalující se světová ekonomika.

V každém případě se jedná o skvělé novinky a další důkaz toho, že Apple roste raketovou rychlostí. Ostatně, akcie společnosti povyrostly na rekordních 267.84 dolarů. Na velkém růstu se však nepodílel pouze iPhone, jehož prodeje opět začínají klesat, ale zejména nositelná zařízení jako Apple Watch a sluchátka AirPods, která by měla podle analytiků do konce roku dosáhnout až 60 milionů dodaných kusů. Uvidíme, zda se jablečné společnosti podaří dosáhnout podobných výsledků i v příštím roce. Akcionáři jsou nicméně spokojeni, představitelé společnosti také a pokud příští generace iPhonu přinese něco revolučního, mohlo by to nakopnout Apple ještě výše.

Související články

Dnes nejčtenější