Zavřít reklamu

Že čínská společnost Huawei mile ráda kopíruje produkty od Applu není žádným tajemstvím. Aby se však pustila do kopírování dvou produktů ve snaze vytvořit z nich po designové stránce jednu věc, to pravidlem rozhodně není. A přesto se k tomuto kroku Huawei odhodlal. Seznamte se s jeho novým chytrým reproduktorem Sound X, který vytvořil ve spolupráci s francouzskou společností Devialet. 

Podoba reproduktoru Sound X s předešlou generací Macu Pro a HomePodem je zřejmá na první pohled. Zatímco jeho horní část vypadá částečně jako legendární jablečný počítač, kterému mnozí přezdívali “koš na odpadky”, spodní část je designově velmi blízká právě HomePodu, stejně jako obecně celý tvar reproduktoru. Podobat by se HomePodu měl i z hlediska zvuku, jelikož ten má být stejně jako v případě jablečného reproduktoru velmi kvalitní. Těšit se totiž můžeme na 60 W dvojitý subwoofer či 360stupňový zvuk či technologie eliminující zkreslení zvukového výstupu. To vše “jen” za 285 dolarů. 

Právě cenovka novinky mnohé uživatele zarazila. Produkty od Devialet jsou totiž oceňovány na tisíce dolarů, kvůli čemuž se obecně očekávalo, že i výsledek této kolaborace s Huawei nebude zrovna levný. Devialet se však zřejmě kvůli tomu, že se pro něj jedná o první podobně velké partnerství v Asii, jinak a reproduktor nabídne za cenu, na kterou nejsou jeho zákazníci zvyklí. Bohužel, dostupný bude jen v Číně a tudíž se bude jen velmi těžko zjišťovat, zda se cena na kvalitě zvuku jakkoliv podepsala. Tak či tak se jedná o skutečně zajímavý počin s neodmyslitelným jablečným nádechem. 

Související články

Dnes nejčtenější