Zavřít reklamu

Kdo hledá výkonný a spolehlivý tablet, pravděpodobně sáhne po iPadu Pro. To chce nyní změnit společnost Huawei, která přišla s tabletem MatePad Pro. Od něj si právě čínský gigant zřejmě slibuje, že přetáhne potenciální zákazníky nejen Applu, ale třeba i Samsungu.

Pokud se na nový MatePad Pro podíváte z přední strany, je záměna s iPadem Pro 2018 opravdu možná. Zařízení má velký displej s menšími rámečky a zaoblené hrany. Od iPadu Pro je rozeznatelný v podstatě jen kvůli průstřelu v displeji v pravém horním rohu. Ten skrývá 8 MPx selfie kameru. Uvnitř tabletu najdeme ten nejelpší hardware, který Huawei nabízí. Máme zde Kirin 990, kterému bude sekundovat 6 nebo 8 GB RAM, a úložiště má pak velikost 128 nebo 256 GB. Displej má rozlišení 2560 x 1600 a jedná se o AMOLED. Zařízení není nikterak velké, vděčí tomu rámečkům o velikosti necelých 5mm, tablet má tedy rozměry 245 x 159 x 72 mm. Na zadní straně najdeme 13 MPx fotoaparát a zařízení běží na Androidu 10 s nadstavbou EMUI 10. Tablet bude k dispozici i v LTE verzi, od příštího roku dorazí dokonce verze s 5G. MatePad Pro má i stylus zvaný M-pen, jehož možná záměna s Apple Pencil je „čistě náhodná“.

Tablet by mohl mít i slušnou výdrž na jedno nabití. Jeho baterie má totiž kapacitu velmi pěkných 7250 mAh, přičemž podporuje 15W bezdrátové nabíjení a dokonce 40W rychlonabíjení. MatePad pro také disponuje funkcí reverzního nabíjení. Dokážete tedy na něm nabít jiné zařízení, které podporuje standart Qi. Zajímavá je jistě cena, jelikož nejvyšší verze, tedy 8 GB RAM, 256 GB s LTE, vyjde v přepočtu na necelých 18 tisíc korun. Jak ale asi tušíte, MatePad Pro přichází bez Google aplikací. Líbí se vám tento tablet?

Dnes nejčtenější

.