Zavřít reklamu

Na trhu s mobilními telefony vládnou již několik let dvě společnosti, a to Samsung a Apple. Od roku 2011 tvoří stabilní dvojku v žebříčku největších výrobců. Tento stav už by ovšem neměl vydržet příliš dlouho, jelikož si na jejich místa brousí zuby gigant z Číny. Dlouhou dobu třetí příčku opanovávala značka Xiaomi, ovšem jak jsou stabilní první dvě pozice, tak jsou nestabilní ty další. Během posledních let se na těchto místech vystřídalo několik společností, ať už to byla Nokia, Xiaomi, Oppo, Huawei apod. Právě poslední jmenovaný se chystá na velkou produktovou ofenzívu a cíl má nemalý. 

Z třetího místa na žebříčku největších výrobců smartphonů, se chce Huawei vyšplhat na pozici nejvyšší. Cílem společnosti je, během následujících let, dohnat a ideálně předehnat jak Apple, tak Samsung v počtu prodaných zařízení. „Chceme se v co nejbližší době dostat do TOP 2 a do roku 2021 být na prvním místě, co se celkových prodejů telefonů týče„, uvedl Richard Yu z Huawei.

idc-q3-2016-smartphones

Společnost Huawei si vede velmi dobře v Evropě. Například ve Finsku se jí podařilo za první kvartál prodat 10x víc smartphonů, než Applu. První příčky drží také v Portugalsku, Holandsku a na druhé pozici figuruje v Itálii, Polsku, Maďarsku a Španělsku. Alespoň tedy dle dat analytické společnosti IDC. Pokud se bude chtít Huawei opravdu rvát o ty nejvyšší příčky, bude muset prorazit také v USA, což se společnosti zatím nedaří, jelikož není ani v Top 10. Z velké části za to může fakt, že společnost nemá smlouvu s žádným ze čtyř velkých amerických operátorů. Apple ve třetím kvartálu 2016 prodal 45,5 milionu smartphonů, Huawei „jen“ 33,6 milionu.

 

Huawei P9 dual camera FB

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.