Zavřít reklamu

Apple vnukne iPhonům v roce 2020 nejvíce novinek za poslední roky. Vyplývá to alespoň z velkého množství uniklých informací, které máme zhruba třičtvrtě roku před jejich představením k dispozici. Těšit se můžeme jak na nový tvar či zmenšení výřezu v displeji, tak i na výrazné navýšení RAM paměti. Právě detailní informace o ní nyní prozradili analytici ze společnosti Barclays, kteří se vypravili do Asie za svými zdroji. 

Podle dodavatelských zdrojů analytiků z Barclays, které se řadí dlouhodobě mezi ty nejlepší, se Apple rozhodl minimálně dva iPhony 12 – konkrétně modely 12 Pro a 12 Pro Max – osadit 6 GB RAM pamětí, což je v porovnání s nynějšími 4 GB RAM paměti u iPhonů 11 a 11 Pro značný nárůst. iPhony by si tak měly díky větší RAM poradit lépe například s multitaskingem či aplikacemi spuštěnými na pozadí, kterých by měl telefon zvládnout mnohem více. Vyšší RAM dále otevře dveře i vývojářům náročných aplikací, jelikož právě ty bude možné díky této vychytávce ještě více rozvíjet. 

Kromě výrazného navýšení RAM paměti zjistili analytici od zdrojů, že je Apple připraven na iPhony 12 přidat speciální senzor pro 3D snímání prostředí před zadním fotoaparátem, díky kterému bychom měli dostávat jak věrohodnější portrétové fotky, tak i daleko lepší výsledky z rozšířené reality. Potvrzeno rovněž bylo 5G, které by mělo dorazit na všechny iPhony 12. Modem, který příjem 5G u iPhonů umožní, bude z dílny Qualcommu, přičemž jeho kvality mají bez problému zastínit veškerou konkurenci. Jedním z mála otazníků je tak stále cena, kterou ještě žádný ze zdrojů v uplynulých týdnech neprozradil. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější