Zavřít reklamu

Stalo se již tradicí, že při představení iPhonů klade Apple důraz především na srozumitelné vysvětlení všeho, co nově zvládají, a nikoliv na jejich přesné technické specifikace. Kvůli tomu tak neznáme přesnou kapacitu baterie, ale víme, že vydrží déle než u loňských modelů, nevíme veškeré detaily ohledně procesorů, ale víme, že jsou zkrátka výkonnější než vloni a netušíme ani to, jak velká RAM paměť jim sekunduje. Právě RAM však vyvolává v posledních dnech značné diskuze, jelikož se svět nedokáže shodnout na tom, kolik se jí vlastně v iPhonech zřejmě ukrývá. 

Loňské iPhony XS a XS Max se mohou pochlubit 4 GB RAM, které jim bohatě stačí. Letošní modely se však měly podle některých zdrojů dočkat kvůli mnoha pokročilým softwarovým funkcím navýšení a to až na 6 GB. Tuto hypotézu potvrzují mimo jiné i zdroje leakera Onleaks, který patří mezi ty nejlepší z nejlepších. Nicméně v databázi Geekbench se dnes objevil záhadný výkonnostní test, dle kterého jsou novinky osazeny “jen” 4 GB RAM, stejně jako loňské modely. Geekbenchové výsledky odpovídají plus mínus realitě, jelikož iPhone, který testem prochází, dosahuje zhruba o 15 % lepších výsledků než jeho předchůdce, což víceméně koresponduje i s tvrzením Applu o výkonnosti procesoru. Zvláštní je však právě RAM paměť, která neodpovídá tomu, o čem se v uplynulých týdnech spekulovalo. Teoreticky by se dala tato nesrovnalost vysvětlit tím, že v benchmarku se objevil 5,8” model, kdežto 6 GB  nalezneme jen v 6,5”, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o hardwarově totožné stroje je toto vysvětlení vcelku nepravděpodobné.

Na potvrzení toho, zda se nové iPhony 11 Pro chlubí 4 či 6 GB RAM paměti si budeme muset zřejmě počkat do jejich prvních ostrých testů a rozborů. Faktem však je, že ať už je pravda jakákoliv, naprosté většině jablíčkářů může být velikost RAM stejně naprosto jedno, jelikož výpočetní výkon svého iPhonu stejně na maximum nevyužijí. Ten je totiž v současnosti již tak velký, že strká do kapsy i kdejaké počítače. Obavy z toho, že by byly případné 4 GB problém tedy mít rozhodně nemusíte. 

Související články

Dnes nejčtenější

.