Zavřít reklamu

Na záběry jablečného kampusu Apple Park z dronu jsme již všichni zvyklí. Objevovaly se zejména v souvislosti s procesem výstavby celého areálu. Tento týden si ale Dave Mark z magazínu The Loop všiml dalšího zajímavého videa, souvisejícího s Apple Parkem. Tentokrát se ale nejedná o známé záběry jablečného kampusu z ptačí perspektivy, ale o video, ukazující prostory kampusu, do kterých se běžný návštěvník nedostane.

Pokud se vydáte ke kalifornskému Apple Parku, můžete zde navštívit místní Apple Store, někteří šťastlivci se za jistých okolností mohou podívat i do budovy Steve Jobs Theater, ale budova „vesmírné lodi“ jako taková je běžným smrtelníkům zcela nepřístupná. Cestovatel a tvůrce videí Yongsung Kim měl ale štěstí (nebo známosti na těch správných místech), a podařilo se mu na video skvěle zachytit téměř vše od svého příjezdu do podzemních garáží přes procházku k Steve Jobs Theater až po návštěvu části hlavní budovy. Z videa není jasné, jak se vlastně Yongsung do prostor Apple Parku dostal. U videa je pouze stručná poznámka s oznámením, že Apple Park není běžné veřejnosti přístupný. Video neobsahuje žádný komentář, pouze v něm hraje hudební podklad.

Video, které Yongsung Kim natočil, není ani tak zajímavé tím, co ukazuje – v podstatě v něm vidíme jen cestu kolem části hlavní budovy, průchod podél koridoru na vnitřní straně kruhu, procházku atriem restaurace, mezipatro nad atriem a venkovní jezírko. Punc jedinečnosti mu ale dodává fakt, že se Kim dostal do prostor, které jsou běžně vyhrazené pouze zaměstnancům Applu, a navíc v nich relativně dlouhou dobu dokázal v klidu natáčet.

Související články

Dnes nejčtenější

.