Zavřít reklamu

O pokrocích v rozestavěném Apple Parku vás informujeme snad každý týden a jinak tomu nebude ani ten třetí červnový. Jablečná společnost totiž na svém projektu zřejmě finišuje a velkou část energie teď vkládá do terénních úprav. Celkově byl nový domov zaměstnanců Applu koncipován jako výkřik nadčasové architektury umístěný v oáze klidu mezi majestátnými dřevinami a jinou pestrou florou. A vypadá to, že jablečná společnost svých slov opravdu dostojí a přesně tímto směrem svůj projekt doladí.

Skoro jako v lese

V areálu o rozloze 175 akrů už se začínají tyčit první stromy. Naplánovaných je jich na devět tisíc, při čemž by mělo být zastoupeno kolem tří set druhů dřevin a keřů. Zdá se vám to přespříliš? Není divu. Zeleň by totiž měla v novém Apple Parku hrát opravdu důležitý uklidňovací a estetický prim, proto je cela plocha pokryta neuvěřitelnými 80% zeleně. To znamená, že z celkové plochy spolkne flora 140 akrů a na budovy a ostatní věci zbyde „pouhých“ 35. Celý areál tak bude pravděpodobně připomínat spíše veřejný park, než centrálu jednoho z největších fenoménů na světě.

Apple si je této skutečnosti nejspíš moc dobře vědom a proto v areálu zbudoval i kavárnu pro veřejnost. V její blízkosti pak vyroste i Apple Store, který bude svým umístěním opravdu velmi výjimečný. Některé prostory kolem budov pak budou opravdu přístupné veřejnosti pro odpočinek.

Vše tak růžové není

Zda si však už někteří zaměstnanci pohled z okna na zeleň užívají, není doposud jasné. V minulých týdnech se sice objevily zprávy o plánovaném stěhování zaměstnanců do areálu, doposud však není v tomto ohledu příliš jasno. Dohady též kolují kolem některých budov a jejich stavu. Například Divadlo Steva Jobse, které se v areálu též staví, by mělo podle hlasů z Applu už brzy hostit nějaké významné akce. Stavební dělníci však nadšení s brzkého otevření mírní a jedním dechem dodávají, že se můžou finální práce přehoupnout až do prvních měsíců příštího roku.

Apple tak nahradil opravdu rozsáhlou zabetonovanou plochu krásnou přírodní krajinou. Ta však pro své „fungování“ potřebuje vcelku velké množství vody a to je právě v oblasti Sunnyvale a Cupertina vcelku problém. Tato oblast se totiž dlouhodobě potýká právě s problémy souvisejícími se suchem. Jablečná společnost tak v této oblasti zafinancovala i projekt ve výši 17,5 milionů dolarů, který by měl zlepšit využití recyklované vody a pohánět jí právě Apple Park. To je od jablečné společnosti určitě velmi milé gesto a jasně jím naznačuje, že nechce být oblasti na potíž ale spíš s ní fungovat v symbioze.

apple-park-trees-fb

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.