Zavřít reklamu

Mobilní aplikace Google Maps se těší ve světě čím dál větší popularitě díky různorodému způsobu využívání. V této aplikaci totiž nenaleznete jen strohé navigování z bodu A do bodu B, ale také velké množství doplňujících informací o daných místech či jiné zajímavé prvky, které vám mohou usnadnit při cestování život. Další velmi pěkná vychytávka míří do Google Maps i nyní jak na iOS, tak na telefonech s Androidem. Ocení ji především ti z vás, kteří se nedokáží příliš dobře zorientovat na 2D mapových podkladech, které Maps nabízí. 

Google začal pozvolna ve světě rozšiřovat aktualizaci, která naučí jeho Maps 3D zobrazování terénu, které můžete znát například z Apple Maps. 3D zobrazení budov se aktivuje standardně přes nastavení druhů mapy a podrobností, které se skrývá pod ikonou dvou čtverců na sobě v pravém horním rohu aplikace. Stejně tak jej lze samozřejmě i deaktivovat a vrátit se na původní 2D zobrazení. Nicméně je potřeba počítat s tím, že 3D terén se zobrazuje jen při výchozím nastavení map, kvůli čemuž je zobrazení relativně strohé a poslouží skutečně jen k orientaci například podle výšky či tvaru budov.

Jelikož se novinka zatím rozšiřuje relativně pomalu (v době psaní tohoto článku ji nemá ani jeden člen redakce k dispozici) a je dokonce možné, že je stále v určité fázi testování, nelze s jistotou říci, zda se 3D zobrazení dá vyvolat po celém světě nebo jen na některých místech. Vzhledem k tomu, kolik pozornosti Google v poslední době svým mapám dává se však dá předpokládat, že se od 3D zmapování celého světa dříve či později pokusí. Vše však samozřejmě ukáže až čas.

Související články

Dnes nejčtenější