Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění ve světě, tak jste určitě zaznamenali větší poprask, který se týká vapování. V Americe na následky této novodobé oblíbené činnosti především mladší generace zemřelo už 42 lidí, a to konkrétně na selhání plic. Kromě těchto 42 úmrtí je dále sledováno celkem 2 172 případů, ve kterých došlo k poškození plic následky vapování – a to jak v případě náplní s obsahem nikotinu, tak také s obsahem marihuany. Apple se vůči tomuto problému rozhodl bojovat také, a to velmi rázným způsobem. Z App Storu smazal všechny aplikace, které se vapování týkaly.

Konkrétně je odstraněných aplikací 181, k odstranění došlo v dnešních ranních hodinách. Apple nikdy na svůj App Store nepustil aplikaci, která by umožňovala online nákup vapovacího příslušenství. Jednalo se tak o aplikace, pomocí kterých mohli uživatelé kontrolovat například teplotu či barvu podsvícení jejich vaporizátorů. Ostatní odstraněné aplikace poté uživatelům poskytovaly informace ze světa vapování. Apple se touto kauzou zabývá již od června letošního roku, kdy do App Storu přestal přidávat aplikace na téma vapování. „Snažíme se, aby byl App Store důvěřivým místem pro jeho uživatele, a především ty mladé. Neustále všechny aplikace prověřujeme a snažíme se, aby se v App Storu nenacházely aplikace, které by mohly negativně poznamenat zdraví uživatele,“ uvedl Apple k této kauze.

Podle dostupných informací však všechny tyto smrti nebyly způsobeny klasickým vapováním, nýbrž vapováním nepovolených náplní, které poškození plic způsobily. Otázkou tak tedy zůstává, zdali Apple nevzal tuto kauzu až zbytečně vážně a nehází veškeré vapovací techniky do jednoho pytle. Na jednu stranu je pochopitelné, že se jablečná společnost stará o zdraví svých uživatelů, avšak na druhou stranu nemusí být vapování při správném používání škodlivé. Skvělým řešením by bylo omezení přístupu k vapovacím aplikacím uživatelům mladším 18 let, kterým by se aplikace s touto tematikou jednoduše nezobrazily.

Související články

Dnes nejčtenější