Zavřít reklamu

iOS 13 jako takový toho na iPhony a iPady (v iPadOS 13) přináší relativně dost nového. Ne všechny novinky se však dají označit za trefu do černého. Skvělým příkladem mohou být Memoji Stickers, tedy samolepky Memoji integrované do klávesnice, které lze posílat stejným způsobem jako klasické emoji. Ty se sice čas od času hodit mohou, avšak rozhodně nejsou využívány tak intenzivně jako klasičtí emoji. Jejich implementace do klávesnice by zřejmě přesto nikomu nevadila, kdyby je ovšem Apple nedal hned na její začátek, kde dřív bývali nejčastěji používání emoji. Na ty tak je nyní nutné swajpnout, což je zkrátka a dobře otravné. iOS 13.3 nás však naštěstí tohoto nešvaru zbaví.

Ve včera vydané první betě iOS 13.3 se objevila v sekci Klávesnice skutečně skvělá novinka ve formě vypínače Memoji Stickers. Konečně tak bude možné otravné samolepky obličejů z klávesnice odstranit a využívat jí tak pěkně postaru. Je sice možná trochu škoda, že se Apple nerozhodl kromě úplného vypnutí Stickers i k možnosti úpravy jejich umístění, kdy bychom je mohli například v nabídce emoji posunout až na úplný konec či zkrátka na místo, kde by nás už tak neobtěžovaly, avšak i možnost úplné deaktivace rozhodně potěší. 

deaktivace stickers

Je poměrně zvláštní, že se Apple k implementaci přepínače pro Memoji Stickers odhodlal až nyní – tedy již v několikátém updatu iOS 13. Kritice totiž čelily otravné samolepky v klávesnici prakticky od prvního dne vydání iOS 13 a jen málokdo by tak zřejmě čekal, že jí Apple vyslyší až u iOS 13.3, jehož ostrá verze vyjde odhadem na začátku prosince.

Související články

Dnes nejčtenější

.