Zavřít reklamu

Pokud se doma staráte o vaši Wi-Fi síť, tak možná čas od času zkontrolujete, zdali je signál Wi-Fi dobrý, a zdali máte nastavený správný kanál. Pokud se totiž sejde více Wi-Fi sítí na jednom kanálu, mohou se začít objevovat problémy se stabilitou, či dokonce rychlostí. Sílu Wi-Fi poté můžete změřit, abyste zjistili, zdali máte správně nastavený router, a také zdali je signál všude, kde je potřeba. Dlouhou dobu jsem všechny tyto „servisní“ úkony dělal na Macu, avšak nedávno jsem našel skvělou aplikaci, která dokáže jak sílu signálu, tak také kanál Wi-Fi sítě, zobrazit jednoduše i na iPhonu. Pojďme se v tomto článku podívat, o jakou aplikaci se jedná, a jak můžete sílu a kanál Wi-Fi sítě zjistit.

Jak na iPhonu zjistit přesnou sílu Wi-Fi sítě a její kanál

Aplikace, která dokáže zjistit rychlost a kanál určité Wi-Fi sítě, se nazývá AirPort Utility a je přímo od Applu. Ti znalejší z vás nejspíše ví, že AirPort slouží ke správě stejnojmenných zařízení od Applu, které už se však nevyrábí. Uvnitř nastavení této aplikace se však nachází skrytá možnost, pomocí které si můžete nechat zobrazit sílu a kanály okolních Wi-Fi sítí. Nejdříve je samozřejmě nutné, abyste si aplikaci AirPort stáhli – můžete tak učinit pomocí tohoto odkazu. Po stažení aplikace se přesuňte do nativní aplikace Nastavení, sjeďte níže k seznamu aplikací a rozklikněte záložku AirPort. Zde poté pomocí přepínače aktivujte možnost Wi-Fi skener. Jakmile tak učiníte, tak otevřete aplikaci AirPort, a poté v pravém horním rohu klepněte na možnost Hledání Wi-Fi. Poté už jen stačí, abyste stisknuli tlačítko Hledat. Po vyhledání se zobrazí všechny sítě v okolí a zároveň se u nich zobrazí i hodnota RSSI a kanál, na kterém běží.

RSSI, Received Signal Strangth Indication, česky indikátor síly přijímaného signálu, je udávaná v jednotkách decibelů (dB). U RSSI můžete pozorovat, že jsou čísla udávána v záporných hodnotách. Platí, že čím menší je číslo, tím je kvalita signálu lepší. Pro konkrétní „rozdělení“ síly signálu vám může posloužit seznam níže:

  • Více než -73 dBm – velmi dobrý,
  • Od -75 dBm do -85 dBm – dobrý,
  • Od -87 dBm do -93 dBm – špatný,
  • Méně než -95 dBm – velmi špatný.

Dnes nejčtenější

.