Zavřít reklamu

Včera večer si ostrá verze iOS 11 dobyla svůj oficiální debut a věřím, že většina z vás si nový systém již nainstalovala. Do našich iPhonů a iPadů tak přibylo spoustu zajímavých novinek, objevily se ale také novinky, které ne všechny potěší. Kromě odstranění 3D Touch gesta pro přepínání aplikací změnil Apple například i chování ovládacích prvků pro Wi-Fi a Bluetooth v Ovládacím centru.

Ovládací panel je přepracovaný prakticky od základů. Nově je rozdělené na několik sekcí, je modulární a můžete si tak přidávat a odebírat některé prvky. Ikony pro ovládání Wi-Fi a Bluetooth ovšem zůstaly, nicméně chovají se jinak, než jak jsou uživatelé z předchozí verze zvyklí. Pokud totiž nyní na ovládací prvek pro Wi-Fi nebo Bluetooth kliknete, tak se ve skutečnosti nevypne, ale Wi-Fi se jen odpojí od sítě a Bluetooth od spárovaného zařízení.

Pokud tak v iOS 11 chcete jedno nebo druhé skutečně vypnout, musíte zavítat do nastavení. Že jsou Wi-Fi a Bluetooth skutečně vypnuté, poznáte poté i tak, že po vyvolání ovládacího centra jsou jejich ikony přeškrtnuté, zatímco při odpojení jsou pouze šedivé.

Pro lepší představu doporučuji mrknout do galerie níže:

Někomu možná nemusí nové chování prvků vadit, jiní si ale mohou zvykat jen obtížně. Problém je hlavně v tom, že ačkoli Wi-Fi přes nové ovládací centrum odpojíte, kolikrát se poté sama připojí, a to dokonce i k té síti, ze které jste ji odpojili. Většinou se tak stává pokaždé, když probudíte zařízení.

Související články

Dnes nejčtenější