iStores.sk
iStores.sk

iOS 11: Wi-Fi a Bluetooth se skrze Ovládací centrum jenom odpojují, vypnout je musíte v nastavení

Včera večer si ostrá verze iOS 11 dobyla svůj oficiální debut a věřím, že většina z vás si nový systém již nainstalovala. Do našich iPhonů a iPadů tak přibylo spoustu zajímavých novinek, objevily se ale také novinky, které ne všechny potěší. Kromě odstranění 3D Touch gesta pro přepínání aplikací změnil Apple například i chování ovládacích prvků pro Wi-Fi a Bluetooth v Ovládacím centru.

Ovládací panel je přepracovaný prakticky od základů. Nově je rozdělené na několik sekcí, je modulární a můžete si tak přidávat a odebírat některé prvky. Ikony pro ovládání Wi-Fi a Bluetooth ovšem zůstaly, nicméně chovají se jinak, než jak jsou uživatelé z předchozí verze zvyklí. Pokud totiž nyní na ovládací prvek pro Wi-Fi nebo Bluetooth kliknete, tak se ve skutečnosti nevypne, ale Wi-Fi se jen odpojí od sítě a Bluetooth od spárovaného zařízení.

Pokud tak v iOS 11 chcete jedno nebo druhé skutečně vypnout, musíte zavítat do nastavení. Že jsou Wi-Fi a Bluetooth skutečně vypnuté, poznáte poté i tak, že po vyvolání ovládacího centra jsou jejich ikony přeškrtnuté, zatímco při odpojení jsou pouze šedivé.

Pro lepší představu doporučuji mrknout do galerie níže:

Někomu možná nemusí nové chování prvků vadit, jiní si ale mohou zvykat jen obtížně. Problém je hlavně v tom, že ačkoli Wi-Fi přes nové ovládací centrum odpojíte, kolikrát se poté sama připojí, a to dokonce i k té síti, ze které jste ji odpojili. Většinou se tak stává pokaždé, když probudíte zařízení.

iOS 11 ovladaci centrum Wi-Fi Bluetooth FB

Leitz
Vstoupit do diskuze (51)

Diskuze

  Martin Bedáň

  A já jsem si říkal když jsem šel včera večer spat že jsem si vypnul Wi-Fi a v 1 ráno mi začal „cinkat“ Messenger 🙂

  Martin Gabrhel

  Po delší době se znovu zapne ale ne hned jen to vypne dočasně připojování a “vyhledávání” pro vypnutí wifi je funkce v nastavení a nebo potom dat v nastavení wifi nepripojovat automaticky..

  Aleš Slabý

  Ideální možnost, pořád nechápu proč si někdo vypíná wifi a bluetooth kvůli úspoře energie. Může to dát navíc 1% denně? Na co.

  Aleš Slabý

  Tak pokud máte iPhone jako jediný zařízení doma, nepoužíváte AirPods, Apple TV, Mac, HomeKit, Apple Watch atd. Pak to asi smysl dává ho mít vypnutý. Ale vypínat ho mezi používáním to určitě ne.

  Já vypínám wifi poměrně často, protože dat mám opravdu dostatek a WI-FI je někdy prostě pomalejší než data. Bluethoot mám taky pořád zapnutý kvůli Apple Watch a Airpodum. Stejně tento kočkopes a krok navíc nechápu.

  Jakub Střihavka

  Mně se zdá, že od doby co mám Apple Watch a neustále zaplé bluetooth na iPhonu, tak baterie jde dolů mnohem více. Není to jen o 1% navíc.
  Někdo s podobnou zkušeností?

  Martin Gabrhel

  Jakub Střihavka ale Bluetooth na Apple Watch s iOS 11 se při vypnutí hodinky neodpoví pouze se vypne viditelnost telefonu a připojování k novým zařízením.

  Filip Novák

  Kamarádka má ip7 a neděje se jí to, odpojí to a tím zhasne, nezapne se jí to dokud ona sama to udělá, mám SE ale děje se mi opak, odpojím zamknu a odemknu a mam zase pripojeno samo od sebe

  Filip Novák

  Já ikdyž jsem někde kde není wifi, a vypnu jí v tom panelu, zamknu mobil, zase ho rozsvitim a odemknu tak je zase aktivovana a pripravena se pripojit ikdyz sem ji vypinal v tom panelu

  na iPhone 7 mi „laguje“ 3D touch, aj animacie niektorych vstavanych aplikacii (safari) sekaju…

  Jo 3D touch je nizky framerate s pusobi to trhane na oci. Tohle snad opravi update. Co se tyce vypinani WIFI, tak netusim proc to nekdo vypina stejne jako tak data. Mam wifi zapnute neustale ikdyz jsem mimo wifi s nezpozoroval jsem, ze by to zralo nejak vice baterii….

  len ma prekvapilo ze po 10 betach toto nevychytali, tak sa bojim ze to neurobia ani v dalsom update

  Marek Lánský

  Co se mně na novém ovládacím panelu nelíbí, je hlavně jeho vzhled. Připomíná mi Win10 nebo Win Mobile – bluéééé

  Ondra Dědič

  Takže když vypnu v nastavení WiFi volbu “výzva pro připojení” a nechám WiFi zapnutou, připojí se jen ke známým sítím a s ostatníma mě nebude otravovat, abych síť vybral ručně z nabídky?

  Mam iPad Pro s Apple Pencil. Pokud v ovládáním centru odpojim BT tak pencil stále funguje. Pokud vypnu BT v nastavení a zapnu, tak musím pencil zapnout tím způsobem ze ho na chvíli připojím na nabijecku. To je zřejmě jeden z důvodu proč z ovládacího centra nejde zcela vypnout bezdrátové technologie.
  Další důvod, zapnuté leč odpojene Wi-Fi je schopno zpresnit polohu.
  Divím ze na toto jeste žádný autor odborného serveru nedošel.

  Lukáš Plesník

  Já teda nevím a není lepší to rovnou vypnout a zapnout tím tlačítkem? 😀 Přece jen pokud se budu chtít odpojit, tak se teda odpojím a pokud mám vypnuté automatické připojovaní, musím se zase připojit, takže stejně jako když jsem to vypínal a zapínal, akorát že teď to bere baterii. Proto nějak nemůžu přijít na to proč takové řešení udělali?

  Toto řešení mi vadí, protože dám WI-FI odpojit a přijdu někam, kde mi to wi-fi nezná a hned mi vyběhne tabulka s výpisem dostupných wifin. A to mám vypnuté automatické připojování….

  Deezy Patrick

  Ja mam problém kde Bluetooth mi nenájde zariadenie a wifi mi zas najde siete ale ze nesprávne heslo zadávam popritom to iste heslo funguje na iných systémov

  Ja vypínam mobilnú časť na noc kvôli elektrosmogu.
  Mobilná časť vyžaruje viac ako 1W a to je dosť, keď mám mobil na nočnom stolíku.
  Wifi pritom len desatinu z toho, takže je to lepšie.
  Preto v posteli prepínam mobil do lietadlového režimu, ale následne zapnem Wifi, aby som mohol pred spaním vybaviť maily, FB a iné veci.

  Tento spôsob vyhovuje, pretože v lietadlovom režime je Wifi a BT naozaj vypnuté.

  1W vyzařuje telefon tak možná při aktivním telefonátu. V klidu určitě ne. Nicméně na telefonu se na noc snažím vypnout také co nejvíc bezdrátových technologii. Ale na příjmu chci skrz rodinu zůstat kdyby náhodou něco.
  PS. S vodafonem jsem na příjmu naštěstí i s aktivním Letadlem a připojeným Wi-Fi. Tzn ze jsem schopen vypnout pres ovl. centrum alespoň Bluetooth a samozřejmě gsm část.

  Ono je to kľudne aj 5 Wattov. Nepoznám presne komunikačný protokol, ale mobil s BTS komunikuje stále. Ale zrejme len krátke časové úseky, aby nevybíjal baterku. Logicky, BTS je koľkokrát vzdialená od mobilu aj kilometre a niekoľko hrubých stien. WiFi len jednu-dve tenké steny a niekoľko metrov v dome.

  Ja mám svoju rodinu pri sebe, preto na noc telefón vypínam.

  Ale vadí mi, že pokiaľ nie je režim lietadlo, tak ide BT vypnúť len cez nastavenia.

  A tiež mi chýba vstup do nastavení WiFi, BT a iných cez Force Touch.

  Přišel někdo teda na to k čemu je to vůbec dobré? Mě napadá jestli náhodou to nebude stejný jako s tim Automatickým jasem, že to prostě bude žrát míň baterky.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek