Zavřít reklamu

Nejnovější generace jablečného telefonu se bezesporu stala prodejním hitem a iPhone 11 díky nižší cenovce trhá rekordy i v zemích, kde byly předchozí modely přijaty spíše vlažně. Své kupce si ale našly i prémiové modely, po nichž sahají spíše majetnější zájemci, čehož se tradičně pokusila využít ruská klenotnická společnost Caviar, která stejně jako v předchozích letech přispěchala s rovnou několika variantami luxusních edic. Zatímco v předchozích týdnech jsme informovali spíše o pozlacených a postříbřených kusech s nižší cenovkou, nyní tu máme něco speciálního.

Když se řekne Caviar, většině fanouškům jablečných zařízení se vybaví právě ono luxusní klenotnictví, které se zaměřuje výhradně na tvorbu netradičních a exkluzivních edic iPhonů a chytrých hodinek. Původně společnost začala na pozlacených a postříbřených kusech iPhonu 11 pracovat již těsně po vydání, ale v té době se jednalo spíše o nižší cenovou kategorii zhruba do 13 tisíc dolarů, která většinou obsahovala pouze několik karátů. Nyní ale ruské klenotnictví přišlo s něčím speciálním, co pravděpodobně šokuje i uživatele, kteří jsou na podobné astronomické částky zvyklí. Společnost totiž vyrobila jeden z nejdražších a nejexkluzivnějších kusů, jenž majitele přijde na lidových 70 tisíc dolarů. Jde o telefon pokrytý jednolitou vrstvou zlata, která je doplněna diamanty nejvyšší kvality a několika designovými vzory na zadní straně.

Konec konců, společnost svět zaskočila již před několika týdny, kdy se vytasila s iPhonem, který obsahoval část kosmické lodi Vostok 1 a nebo telefonem s částí legendárního roláku Stevea Jobse. Avšak ač se tyto pozoruhodné kusy pohybovaly v řádech desítek tisíc dolarů, nikdy nepřekročily byť jen půlku cenovky nejnovějšího celozlatého iPhonu 11 Pro. Model se jmenuje Solarius a vzhledem k ceně byla vyrobena pouze jedna kopie, která obsahuje půl kila zlata a 137 malých diamantů. Na zadní straně potenciální zájemce najde spirálovitý vzor posázený jednotlivými kusy drahých kamenů a žlutý diamant, také přezdívaný jako sluneční kámen. Caviar se také chlubí tím, že se jedná o nejdražší iPhone na světě, minimálně tedy z hlediska nejnovější generace. V minulosti si totiž rapper Drake nechal vyhotovit na zakázku telefon iPhone X posázený modrými diamanty, jenž ho vyšel na 400 tisíc dolarů. Pokud máte ale hluboko do kapsy, můžete se poohlédnout po dalších modelech od Caviaru, které obsahují části meteoritu Tsarev a vyjdou vás na 5 až 8 tisíc dolarů. Není divu, že telefon od tohoto klenotnictví vlastní i sám prezident Vladimir Putin.

Související články

Dnes nejčtenější

.