Zavřít reklamu

Společně s představením Apple Watch Series 5 jsme se dočkali také uvolnění operačního systému watchOS 6, který je samozřejmě určený i pro starší jablečné hodinky. Zatímco Apple Watch Series 5 nabízí oproti loňské čtvrté generaci novinek vcelku pomálu, tak onen operační systém je novinkami vcelku nabušený. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jakým způsobem můžete nejen vaše nové Apple Watch Series 5 využít společně s watchOS 6 na maximum, a jaké funkce by vám určitě neměly uniknout.

Skrytí citlivých informací komplikací

Největší novinka nových Apple Watch Series 5 je bez diskuzí Always-On displej. Tento displej dokáže jako první v historii jablečných hodinek zůstat neustále aktivní. Veškeré důležité údaje, tedy například čas, údaje o tréninku, apod. můžete na displeji vidět neustále. Co však rozhodně nechcete je, aby si někdo mohl na Always-On displeji přečíst vaše příchozí notifikace, anebo jiné citlivé informace. I na tohle však naštěstí inženýři v Applu mysleli a do watchOS 6 přidali speciálně pro Apple Watch Series 5 kolonku, pomocí které můžete citlivé informace na Always-On displeji skrýt. Pokud tuto funkci chcete aktivovat, tak na vašich jablečných hodinkách přejděte do Nastavení, kde rozklikněte možnost Zobrazení a jas. Zde poté stačí rozkliknout možnost Vždy zapnuto, sjet nížeaktivovat funkci s názvem Skrýt citlivá data komplikací. Berte však na vědomí, že tato funkce prozatím 100% funguje jen u nativních aplikací. U aplikací třetích stran je fungovat nemusí.

Režim divadlo

Režim divadlo se ve watchOS objevil již před třemi lety a je více, než užitečný – a to platí jak pro starší Apple Watch, tak také pro nejnovější Apple Watch Series 5. Jednoduše řečeno slouží k tomu, že se vám hodinky nerozsvítí klasickým pohybem rukou. Aby se displej hodinek rozsvítil, tak na něj musíte klepnout prstem. Toho se dá perfektně využít například tehdy, pokud s vašimi jablečnými hodinkami spíte. Nikdo nestojí o to, aby se mu v noci displej Apple Watch rozsvěcoval, a pokud si aktivujete právě režim divadlo, tak se tohoto problému jednoduše zbavíte. U Apple Watch Series 5 je jinak režim divadlo jediným způsobem, jak můžete kompletně vypnout displej s aktivní funkcí Always-On. Režim divadlo můžete aktivovat po otevření ovládacího centra.

Poslední relace

Uvnitř watchOS 6 se nachází speciální nastavení, které nese název Vrátit se do poslední relace. V praxi můžete tuto funkci využít tak, že se po uzamčení a znovu odemčení Apple Watch zobrazí ta aplikace, kterou jste měli zobrazenou před uzamčením. K dispozici je několik módů, které můžete využít – například ponechání původní aplikace před uzamčením na displeji hodinek během 2 minut od použití, během 1 hodiny od použití, anebo vždy. Tyto předvolby najdete na Apple Watch v aplikaci Nastavení, kde rozklikněte záložku Obecné. Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce Probudit obrazovku, kde sjeďte o něco níže. Po nastavení předvoleb si ještě o kousek níže můžete zobrazit seznam aplikací, kterých se tohle nastavení bude týkat.

Nové ciferníky

V rámci nového operačního systému pro jablečné hodinky přibyly nové exkluzivní ciferníky. Tyto nové ciferníky jsou jako dělané pro nový Always-On displej. Zároveň lze vidět, že se Apple u některých ciferníků snaží z Apple Watch udělat spíše „klasické hodinky“, tedy alespoň vzhledem. Novými ciferníky jsou ty s názvem Kalifornský, GradientPoledník. Nové ciferníky si můžete prohlédnout a popřípadě nastavit v aplikaci Watch na vašem iPhonu, anebo přímo na Apple Watch silným zatlačením na displej na domovské obrazovce.

Komplikace kompas

Vzhledem k tomu, že nejnovější Apple Watch Series 5 disponují kompasem, tak samozřejmě nesmí v systému chybět také komplikace kompasu. Ve své malé komplikaci nabízí jednoduché zobrazení kompasu v malé kulaté ikonce. Ve větší komplikaci, kterou můžete nastavit u modulárních ciferníků, je poté vyobrazen přes celou šířku displeje a nabízí přesnější a přehlednější zobrazení. Komplikace kompasu můžete perfektně využít například při hikingu, kdy se často potřebujete rychle zorientovat v tom, kam máte namířeno.

Související články

Dnes nejčtenější

.