Zavřít reklamu

Mediální masáž ohledně Apple TV+ se rozjíždí na plné obrátky a Apple svou novou službu propaguje, kde se jen dá. Kromě zásoby kvalitního obsahu má ale v rukávu několik dalších es, včetně zvučných jmen jako je Steven Spielberg nebo Jason Momoa, který si střihne roli v chystaném sci-fi thrilleru See. Mohlo by se tedy zdát, že má Netflix, jenž dosud streamovacímu segmentu kraloval, další konkurenci a bude se oprávněně obávat o své postavení. Podle oficiálních slov tomu je ale právě naopak.

Pokud nahlédneme za oponu technologického světa do oddělení obchodu a korporátních záležitostí, zjistíme pravý důvod toho, proč nemá Netflix z jablečné společnosti strach. Nyní totiž probíhá období, kdy mají akcionáři žně a gigantické společnosti udávají své zisky za předchozí období. A ač akcie tohoto mediálního obra až donedávna padaly volným pádem, po zveřejnění výsledků se trend obrátil a akcie Netflixu poskočily o 9% do zelených čísel. Platforma si totiž za poslední čtvrtletí polepšila o dalších 517 tisíc předplatitelů, což se týká jen Spojených států. Mezinárodně si společnost utržila rovnou 6.26 milionu unikátních předplatitelů, což překonalo očekávání, a vydělala 5.24 miliard dolarů. Akcionáři se tedy obávali pouze o jednu nevyřešenou záležitost, a to je vstup Applu a Disney na trh.

Zatímco jablečná společnost uvede svou novou službu Apple TV+ 1. listopadu, Disney bude následovat 12. listopadu, což by podle všech měřítek mělo Netflixu nahnat pořádný strach. Podle oficiálních slov se ale nic takového neděje a mediální společnost je naopak za konkurenci ráda. Dosud totiž tomuto segmentu de facto kralovala a jedinou přímou hrozbou bylo Hulu, které však cílilo na odlišnou skupinu diváků. Podle Netflixu mají sice jak Apple, tak Disney v zásobě unikátní a skvělé snímky, ale diverzitě a rozmanitosti nabídky původní platformy se rovnat nemohou. Ve zprávě akcionářům tedy mediální obr sice naznačil, že krátkodobě neporoste tak rychle jako doposud, ale z dlouhodobého hlediska si udrží stabilní růst. Netflix naopak očekává radikální změnu na poli televizní zábavy a přesun většiny diváků ke streamovanému obsahu a VOD, tedy Video-on-Demand. Vstup nových společností na trh tuto změnu jen podpoří a zároveň donutí zákazníky předplácet si několik služeb najednou. Každá z nich bude mít totiž originální obsah, což povede ke zvýšené konkurenci. Uvidíme, jak se situace dál bude vyvíjet, ale zatím se máme na co těšit.

Související články

Dnes nejčtenější

.