Zavřít reklamu

Po delší odmlce, kdy jsme si dávali od logických her pauzu, tu máme další originální počin, který nelze tak jednoduše přehlédnout. Tentokrát se jedná o hříčku z dílny vývojáře Maciej Targoni, jenž stojí za takovými legendami jako je například Push, Klocki nebo Up Left Out. Ty v minulosti učarovaly mnoha hráčům i recenzentům a získaly si srdce nejednoho milovníka puzzle her. Poslední dobou bylo však ticho po pěšině a skoro to až vypadalo, že Maciej pověsil tvorbu her na hřebík. Nyní však přišel s další oddychovou záležitostí, která vám vykouzlí úsměv na tváři.

Logických her je na App Storu spousta, ale jen málokteré z nich nabízí místo frustrace odpočinkovou zábavu. Jeden z mála autorů, kterým se podobné kombinace podařilo docílit, je také vývojář Maciej Targoni, který je na herní scéně takovou nepsanou legendou. Za svou kariéru se mu podařilo vytvořit rovnou několik povedených počinů, jenž se sice striktně držely zásad puzzle her a nabízely poměrně nelehké výzvy, ale přesto dokázaly hráče dostat do až meditativního stavu bytí. Tentokrát tvůrce přispěchal po delší době s duchovním nástupcem, kterým je Naboki. Hra využívá co nejvíce minimalistický design, tudíž nečekejte žádné přehnané barevné kombinace ani složité herní mechaniky. Jediným vaším cílem bude rozebírat věci.

Možná vás poslední věta trochu zaskočila, ale přesně o to v celé hře půjde. Rozebírání předmětů musí probíhat ve správném pořadí a celý proces nebude tak jednoduchý, jak se zdá. Atmosféru bude mezitím podtrhovat uklidňující hudební doprovod, příjemný vizuál a konstantně stoupající obtížnost, která vás u hry nějakou tu dobu udrží. V každém případě vás nebudeme déle napínat a necháme vás, ať zbytek herních mechanik objevíte sami. Titul totiž na iOS vychází již 14. listopadu a pořídit si ho budete moci za symbolických 25 korun. Pokud vás tedy Naboki zaujal a máte rádi tento typ her, neváhejte zamířit na App Store a hru si předobjednat. Rozhodně nebudete litovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.