Zavřít reklamu

Dnešní smartphony mají skvělé displeje, perfektní výkon a umí pořizovat překrásné fotografie. Jestli ale nějaký atribut mnohdy pokulhává, je to jejich výdrž na jedno nabití. Některé smartphony se tak při intenzivním používání mohou nabíjet i 2x denně. Funkce rychlonabíjení je sice příjemná, ovšem dlouhá výdrž na jedno nabití by jistě byla o něco lepší. Právě na tuto věc se však naštěstí Apple výrazně zaměřil a při nedávné Keynote se pochlubil tím, že iPhone 11 vydrží o hodinu déle než předchůdce, iPhone 11 Pro o 4 hodiny déle a iPhone 11 Pro Max dokonce až o 5 hodin déle. Je to tak ale i v reálném životě?

„/]

Youtubový kanál PhoneBuff proti sobě postavil vlajkové lodě dvou největších rivalů. A sice iPhone 11 Pro Max a Samsung Galaxy Note 10+. Pojďme si ale nejprve oba telefony alespoň částečně představit.  iPhone 11 Pro Max disponuje baterií o kapacitě 3969 mAh, čipem A13 Bionic (7nm), 6,5“ OLED displayem s rozlišením 2688 x 1242. Note 10+ má v sobě baterii s kapacitou 4300 mAh, Snapdragon 855 (7nm) a 6,8“ AMOLED display s rozlišením 3040×1440. Jeden by tak zřejmě čekal, že díky větší baterii by měl Galaxy Note10+ vydržet déle. Pravda je ale opačná.

 

Jakým způsobem test probíhal asi nikoho nepřekvapí. Tvůrce videa položil vedle sebe oba smartphony a robot na nich prováděl tytéž úkony. Poměrně překvapivě test zahrnoval i 16 hodin se zhasnutou obrazovkou. Tak či onak, Samsung Galaxy Note 10+ se vybil ve chvíli, kdy měl jeho soupeř ještě 24 % baterie. V testu pak iPhone 11 Pro Max vydržel ještě o 2 hodiny déle. Jasně, někdo může namítat, že Note 10+ má větší a detailnější displej. Také ale má o více než 300 mAh vyšší kapacitu baterie. Zase jsme jednou mohli vidět, že parametry „na papíře“ nemusí být tak úplně vypovídající.  Jak jste s výdrží baterie u svého iPhonu 11 Pro (Max) spokojeni?

Související články

Dnes nejčtenější

.