Zavřít reklamu

S každou novou verzí iOS Apple tradičně přislíbí větší plynulost, lepší výdrž baterie a vyšší stabilitu. Každý nová verze systému tedy spustí lavinu srovnávacích testů, aby se zjistilo, zda technologický gigant svým slovům skutečně dostál. Dnes tady máme srovnání iOS 10.3.3 proti iOS 13.1.1 na iPhonech 6s, které se objevilo na Youtubovém kanále iAppleBytes. Výsledky jsou skvělé.

Celý test probíhá tak, že tvůrce videa vedle sebe položí dva iPhony 6s s různými operačními systémy. Ihned si můžete všimnout, že se systém spustí rychleji na iOS 13. Rozdíl v rychlosti je poté patrný u drtivé většiny spuštěných aplikací a je jedno, zda se jedná o nativní aplikaci nebo aplikaci třetích stran. U Facebooku, Instagramu, Snapchatu můžeme vidět i půlvteřinové zrychlení. Celková svižnost je ale viditelná především u minimalizace aplikace po stisknutí domovského tlačítka. Zde iPhone s nejnovějším iOS vítězí na celé čáře.

Nejzajímavější je ale závěr videa. To totiž dojde na řadu měření výkonu zařízení v benchmarcích. Jako první je spuštěn Geekbench. V CPU testu je skóre takřka totožné. 2536 bodů single-core, 4437 bodů multi-core na iOS 10, a 2568 a 4499 bodů na iOS 13. Mnohem zajímavější je test v AnTuTu, kde iPhone 6s s iOS 13.1.1 získal 28 560 bodů, zatímco zařízení s iOS 10.3.3 25 788 bodů. Závěrem lze říct jen to, že iPhone 6s s nejnovějším operačním systémem obstál v tomto testu rychlosti na výbornou a žádný vlastník tohoto zařízení by se aktualizace neměl obávat. Ostatně posuďte sami v níže přiloženém videu. Máte na svém iPhonu 6 už nejnovější iOS?

Související články

Dnes nejčtenější

.