Zavřít reklamu

Apple v letošním roce prozatím odhalil z nových modelů počítačů pouze MacBook Air a Mac Pro, další stroje zatím zůstávají zahaleny rouškou tajemství. Ta se však nyní poodkryla, když se na serveru měřícího nástroje geekbench, který měří výkon počítačů objevil test z MacBook Pro mid 2013, tedy ze zatím nepředstaveného stroje. Novinka podle testů nabízí procesor Intel Haswell s 16GB RAM. Konkrétně se jedná o procesor na frekvenci 2,4Ghz. Problémem při tomto měření může být co se konečného počtu bodů týká především použití operačního systému OS X 10.9 Mavericks, který ještě není vyladěn a může tak výrazně ovlivnit výkon celého počítače v testech.

Jak se zdá, počítač však podle testů nabízí zhruba stejný výkon jako aktuální verze MacBook Pro 2012. Pro srovnání přikládám také Geekbench test z mého, dnes již dva roky starého MacBook Pro 2011 s 16GB RAM a 240GB SSD Kingston HyperX. Podle všeho se však u nových MacBook Pro setkáme spíše než s výrazným nárůstem výkonu především s lepší výdrží baterie, která se stala jednou z revolučních novinek u nových MacBook Air. Na výkonostní testy nových Mac Pro se můžete podívat přímo zde. Pokud se pak chcete podívat na testy nových MacBook Air, naleznete je v tomto článku.

macbook_pro_15_mid_2013
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Pro porovnání jsme udělal Geekbench testy svého stroje, kterým je celkem běžný MacBook Pro 2011 s 16GB RAM a SSD diskem HyperX 240GB.

mbp
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější