Zavřít reklamu

U herců nebývá výjimkou, že se chtějí do své role co nejvíce vcítit, uchopit ji z jiného úhlu a zažít to samé, co hlavní postava. Stejný postup vyznává i Ashton Kutcher, který si v roce 2013 střihl roli Stevea Jobse v jeho životopisném filmu. Ač od vydání uběhlo již mnoho let, v rozhovoru pro televizní show Hot Ones si Ashton pustil pusu na špacír a rozhovořil se o životě i stravovacích návycích tohoto legendárního vizionáře.

Podle Kutcherových slov se Steve vyžíval v ovocné dietě, zejména tedy mrkvových džusech. Chtěl dbát na své zdraví, žít přírodním způsobem života a v mnoha ohledech by se dalo tvrdit, že minimalismus jeho designu se často promítal také v jeho osobním životě. Lásku k ovoci a zelenině si totiž Jobs vypěstoval především díky knize Mucusless Diet Healing System od Arnolda Ehreta. Jen to s pitím ovocných džusů poměrně přeháněl a jeho přístup později utvrdila rakovina. Steve odmítal jakoukoliv invazivní operaci, která by ho mohla nádoru zbavit a místo toho se chtěl vyléčit alternativním způsobem. To podle něj byly právě ovocné a zeleninové, především mrkvové džusy, čínská medicína a zaměření na duchovní život. Bohužel se toto rozhodnutí nakonec podepsalo nejen na jeho zdraví, ale také následné smrti. Ashtona napodobování této diety přivedlo naštěstí pouze na nemocniční lůžko.

„Studoval jsem jeho stravovací návyky a dočetl jsem se, že pil hodně mrkvového džusu. Říkal jsem si, že když už se chci vžít do jeho role, měl bych následovat i ty samé zvyklosti. Tak jsem začal pít mrkvový džus, a to téměř pořád. Dva týdny před začátkem natáčení mi ale začala do zad vystřelovat ostrá bolest. V noci se to postupně zhoršovalo, až to nakonec dospělo k neúnosné mezi. Nakonec jsem skončil v nemocnici na Dilaudidu, ve které mi měli ulevit od bolesti. Má slinivka byla v jednom ohni a mě napadlo šílená věc – co když skončím stejně jako on? Zemřel na rakovinu slinivky břišní. Co když mě posedl jeho duch a já dopadnu stejně? Začal jsem docela vyšilovat,“ vyjádřil se Kutcher v rozhovoru. Naštěstí se jednalo pouze o přemíru mrkve, což způsobilo intenzivní bolesti a nepřirozenou reakci těla. Z této nepříjemnosti se nakonec Kutcher vylízal a nyní je již plně v pořádku, ale podle jeho slov se tato dieta rozhodně nevyplatí. Není divu, všeho moc škodí a Steve měl v tomto případě tendenci věci dotahovat do extrému. Co se samotného filmu týče, rozhodně doporučujeme dát snímku šanci. Pokud nebereme v potaz samotné utrpení Ashtona, které podstupoval pouze kvůli natáčení, jedná se o skvělý životopisný snímek, jenž sleduje velkou část Stevova života.

Související články

Dnes nejčtenější

.