Zavřít reklamu

Loňské iPhony XS a XS Max jsou možná posledními modely, které se dočkaly písmena “S” v názvu. Podle informací velmi přesného analytika Ming-Chi Kua, který se pyšní vazbami na lidi v dodavatelském řetězci Applu a dokonce i na samotný Apple jako takový, se totiž rozhodl kalifornský gigant upustit od “eskového” označování iPhonů a minimálně pro příští rok využít klasické číslice, přestože bychom se měli podle jeho názvosloví z minulosti dočkat modelů 11S. 

Je to trochu paradox. Zatímco u letošních iPhonů se začaly informace o možných názvech objevovat teprve několika málo týdnů před jejich premiérou, v případě iPhonů pro rok 2020 budeme mít zřejmě jasno již nyní. Počítat tedy dle Kua můžeme s označením iPhone 12, které bude Apple používat pro všechny chystané iPhony s tím, že ty bude následně rozdělovat ještě podle velikosti. Otázkou sice zůstává, jak by mohl Apple pojmenovat nejmenší z tria chystaných modelů, tedy konkrétně iPhone s 5,4” displejem, avšak vzhledem k označení Max pro největší model bude pravděpodobně nejmenší Mini. Právě název bude zřejmě tím jediným, čím se mezi sebou budou iPhony pro příští rok lišit. Typ displeje, materiál rámečků či hardwarová výbava by měla dle dostupných informací být u všech stejná. 

Používání ryze číselného označení doplněného o rozlišení velikosti by mohlo jablíčkářům pomoci v ještě lepší orientaci v nabídce iPhonů. Tu totiž Apple představením iPhonů 8 a X značně zamotal, jelikož úplně vynechal řadu 7S a následně i 8S. Jak se však dle Kuových zdrojů zdá, s názovovými experimenty je po letech opět konec, což je zajisté dobrá zpráva. Nicméně je jasné, že název je ve výsledku to poslední, co jablíčkáře zajímá. Doufejme tedy, že iPhone 12 naplní velká očekávání a Apple jím opět potvrdí, že inovativního ducha v sobě ještě pořád má. Jak by měl telefon vypadat si můžete prohlédnout v galerii vedle tohoto odstavce. 

Související články

Dnes nejčtenější

.