Zavřít reklamu

Ačkoliv je podzim spojován především s Keynote Applu, ani Microsoft se tohoto období pro představování novinek rozhodně nebojí. Dnes v New Yorku totiž ukázal celou plejádu skutečně zajímavých hardwarových produktů, které rozhodně stojí za pozornost. Zatímco některé vstoupí do prodeje relativně brzy, jiné si odbudou premiéru až příští rok. Právě tyto produkty jsou však zřejmě těmi nejzajímavějšími. 

Surface Neo

Na relativně komorní prezentaci ukázal Microsoft hned dva produkty, které chystá pro rok 2020 – konkrétně notebook se dvěma displeji Surface Neo a smartphone na podobné bázi s názvem Surface Duo. Notebook nabízí dva displeje s úhlopříčkou 9”, které spojuje podle všeho skutečně odolný pant umožňující naprostou volnost. To znamená, že displeje můžete mít vedle sebe jakožto iPad, mít je kolmo na sebe jakožto notebook či je jednoduše “zlomit” a mít tak 9” zařízení s displejem z obou stran, což se může čas od času také hodin. K dispozici je rovněž magnetická klávesnice, která se připíná přímo na displej, či podpora stylusu. Hlavní prim hraje u tohoto produktu propracovaný multitasking, díky kterému lze velmi jednoduše přepínat jednotlivá okna z jednoho displeje do druhého či v případě připnuté klávesnice do jeho horní části. Pokud pak obsah z hlavního okna při připojené klávesnici do okna menšího přepínat nebudete, volný prostor vám poslouží buď jako trackpad či jako Touch Bar, což je určitě dobré řešení. Bohužel, kromě spuštění před vánočními svátky 2020 už Microsoft o dostupnosti neprozradil zhola nic. 

33029-57282-microsoft-surface-neo-header-l

Surface Duo

Možná ještě větším překvapením bylo pro mnohé představení smartphonu, který je de facto zmenšeninou Nea. Ten nese název Surface Duo, běží v něm Android s propracovaným multitaskingem a místo 9” displejů nabízí “jen” dva 5,6” panely. I to však alespoň podle prezentace bohatě stačí na skutečně produktivní činnost, při které lze velmi jednoduše používat zároveň vícero aplikací. Dle slov Microsoftu navíc nyní probíhá intenzivní spolupráce s Googlem, která má telefonu zajistit plně kompatibilní aplikace z Google Play. Díky tomu se tak nebude opakovat fiasko s Windows Phone, který doplatil především na nezájem vývojářů o MarketPlace, tedy obchod s aplikacemi Microsoftu. Ani v tomto případě se však bohužel redmondský gigant nerozpovídal o dostupnosti či ceně více. I zde tedy budeme čekat do příštích Vánoc. 

Související články

Dnes nejčtenější

.