Zavřít reklamu

Zatímco před pár dny se se svou konferencí vytasil Amazon a představil plejádu nových, poměrně originálních zařízení, dnes je na řadě Microsoft. Technologický gigant je však v tomto případě o poznání konzervativnější a zůstává spíše u segmentu, v němž exceluje – u notebooků. Společnost na konferenci v New Yorku představila rovnou tři nová zařízení, které s sebou kromě vylepšeného vzhledu přináší také spoustu nových funkcí a příjemných změn.

Surface Pro X

Na akci Microsoftu pochopitelně nesměl chybět další přírůstek do řady Surface, kterou si uživatelé zamilovali především díky jednoduchému, minimalistickému designu a lehkosti. Nový Surface Pro X má 13-palcový displej s rozlišením 2880 x 1920, sytými barvami a kontrastem 1400:1. Těšit se případní zájemci mohou také na neuvěřitelně tenké zpracování, jenž v nejužším bodě dosahuje pouhých 5.3 milimetrů. Nejinak je na tom i váha, která se pohybuje kolem 762 gramů, což je na pracovní notebook více než lákavá nabídka. Třešničkou na dortu je několik portů USB-C a možnost připojení k LTE síti.

Výsledek obrázku pro Surface Pro X

Co se hardwarové stránky týče, Surface Pro X rozhodně nezaostává. Nabídne procesor SQ1 přímo z dílny Microsoftu, jenž je postaven na bázi mobilního čipu Snapdragon. Stejný osud potkal také grafickou kartu, kterou si vzal na paškál sám technologický gigant ve spolupráci s Qualcommem. Poslední změnou k lepšímu je umístění pera Surface Slim, které se nově nachází přímo mezi klávesnicí a obrazovkou zařízení. Notebooku se dočkáme již na začátku listopadu a jeho cenovka se bude pohybovat kolem 999 dolarů, tedy 23 tisíc korun.

Surface Laptop 3

Pokud se poohlížíte spíše po klasičtějším notebooku, rozhodně byste si neměli nechat ujít Surface Laptop 3. Na rozdíl od předchozích modelů se jedná o plnohodnotný notebook, ne o hybrid tabletu a standardního zařízení. Letos navíc Microsoft představil rovnou dva modely, a to 13 a 15-palcový, které prošly poměrně notnou revizí a dočkaly se drobných změn. Například klávesy nyní měří pouhých 1.3 milimetru, díky čemuž je klávesnice extrémně tichá a pohodlná. Nezapomnělo se ani na touchpad, které je o 20% větší a lépe pozicovaný. Vylepšení se však dočkala zejména hardwarová stránka. Třináctipalcový model se může pochlubit čtyřjádrovým procesorem desáté generace od Intelu, konkrétně z řady Ice Lake, zatímco patnáctipalcový sourozenec obsáhne dedikovaný procesor Ryzen edice Surface a obdobnou grafickou kartu.

Výsledek obrázku pro Surface Laptop 3

Díky těmto čipům je notebook údajně až dvakrát výkonnější než předchozí model a třikrát výkonnější než MacBook Air. Zda se ale jedná o předčasné závěry, nebo je na oficiálních slovech něco pravdy se dozvíme až po vydání, kdy budou postupně zveřejňovány nezávislé testy. Zlatým hřebem letošní řady Surface se stalo rychlé nabíjení, díky němuž může baterie dosáhnout až 80% kapacity za hodinu nabíjení. Cenovka se bude v případě 13-palcového notebooků pohybovat kolem 999 dolarů, tedy 23 tisíc korun, zatímco za větší model si připlatíme 200 dolarů, tedy o 4600 korun více. Oba modely dorazí již 22. října, kdy budou k mání v obchodech.

Surface Pro 7

Posledním a neméně významným přírůstek do nové generace zařízení od Microsoftu se stal Surface Pro 7. Jak již název napovídá, tato řada cílí spíše na výkon, a pokud pomineme velikost, jenž je totožná s předchozím zmíněným modelem, mohou se potenciální uživatelé těšit zejména na větší svobodu ve volbě jednotlivých komponentů. Bude totiž z čeho vybírat a oficiální konfigurace budou k dostání především s procesory od Intelu, mezi něž spadá Core i3-1005G1, Core i5-1035G4 nebo Core i7-1065G7. Stejnou variabilitu nabídne i kapacita disku, která se bude pohybovat od 128GB do 1TB, a operační paměť. Ta bude k dostání ve třech verzích – 4GB, 8GB nebo 16GB. Co se zbytku notebooku týče, zařízení se může pochlubit dotykovým displejem o rozlišení 2736×1824. Samozřejmostí je USB-C a zbytek standardních portů, na které jsme zvyklí z ostatních zařízení. Surface Pro 7 se dočkáme již 22. října, kdy dorazí na pulty obchodů s cenovkou 749 dolarů, tedy zhruba 18 tisíc korun.

Uvidíme, jak se nakonec nejnovější generace zařízení od Microsoftu vyprofiluje. Jisté je, že technologický gigant hraje na komfort a nabízí nepříliš originální, ale spolehlivé notebooky, které cílí především na umělce a pracující uživatele. V každém případě nezbývá než počkat na oficiální testy, které funkčnost zařízení pořádně protěží a nabídnou srovnání s konkurencí.

Související články

Dnes nejčtenější

.