Zavřít reklamu

Chytré hodinky Apple Watch slouží k mnoha účelům, mezi jejich nejvyužívanější funkce ale patří ty, které souvisejí s fitness či zdravím. Jednou z těchto funkcí je i detekce nepravitelného tepu, která spolu s funkcí EKG pomohla nedávno zachránit život dvojnásobnému otci z Velké Británie. Upozornění na nepravidelnost v srdečním rytmu přiměla třicetiletého uživatele k návštěvě nemocnice, která mu nakonec zachránila život.

O případu informoval deník The Sun. Lékaři, na které se Chris Mint po obdržení notifikace obrátil, byli k výsledkům z chytrých hodinek od Applu zprvu skeptičtí, posléze u něj ale za pomoci lékařských přístrojů odhalili fibrilaci síní. Další rychlé kroky pak okamžitě směřovali k příslušné proceduře, která měla posloužit jako prevence mozkové mrtvice či srdečního záchvatu. Mint posléze uvedl, že lékaři byli výsledkem EKG velmi překvapeni, a nakonec mu sdělili, že nebýt hodinek, mohla by ho skutečně některá z uvedených příhod potkat.

Odborné vyšetření pak u Minta poukázalo na nedostatečné těsnění srdečních chlopní, které vyžadovalo operativní zákrok. Chrisova manželka Tiffany se o tento zážitek podělila e-mailem s ředitelem Applu Timem Cookem. Ten jí ve své odpovědi sdělil, že je rád, že její manžel podstoupil odpovídající léčbu a je v pořádku, a poděkoval jí, že se o příběh podělila. „Inspiruje nás to v tom, abychom se i nadále posouvali kupředu,“ uvedl. Funkce EKG je dostupná na Apple Watch Series a novějších. S příchodem operačního systému watchOS 6 dostali majitelé chytrých hodinek od Applu další možnosti, jak pečovat o své zdraví – jednou z nich je například detekce hladiny okolního hluku.

Dnes nejčtenější

.