Zavřít reklamu

Trh se sluchátky je poměrně přesycený a jen málokterá značka dokáže se svými zařízeními, byť inovativními, uspět a a prorazit. Zákazníci totiž sahají zpravidla po ověřených značkách, které sice nemusí vždy nabídnout nejlepší kvalitu a cenu, ale zato jsou spolehlivé. Apple však dokáže bezpochyby splnit všechna ze zmíněných kritérií, ač by se o ceně dalo polemizovat, což přispělo k největšímu podílu na trhu s bezdrátovými sluchátky. Stejně jako v případě hodinek, i tady se jablečná společnost může pochlubit statistikami.

Společnost CounterPoint Research každý rok vykonává průzkum trhu, zejména ve Spojených státech, a tentokrát si vzala na paškál oblast bezdrátových sluchátek. Kabelům totiž pomalu odzvonilo, což dokazují čím dál silnější tendence ochudit nové řady smartphonů o 3.5mm jack, a tak lidé častěji sahají právě po bezdrátových modelech. Co se Applu týče, na tomto poli si drží dominantní podíl již nějakou dobu a nevypadá to, že by se situace měla brzy změnit. Nejnovější statistiky totiž ukazuje, že by 57 % zákazníků sáhlo právě po sluchátkách od jablečné společnosti. S poměrně velkým odstupem Apple dotahuje pouze společnost Bose, kterou by zvolilo 39 % respondentů. Co se konkurence týče, Samsung si vydobyl 33 % a zařízení od Sony by si koupilo 31 % lidí. Paradoxně nejhůře je na tom společnost Beats, jež se zaměřuje především na drahé prémiové modely. Ta si vysloužila pouhých 26% a sotva se drží na samém konci žebříčku.

Nejčastěji udaným důvodem pro volbu sluchátek od Applu byla především jednoduchost používání. Ekosystém jablečné společnost zkrátka funguje, což je pádný důvod pro to si pár korun připlatit a nemuset trávit mnoho času v nastavení. Apple se navíc zaměřuje zásadně na bezdrátová sluchátka, která ve Spojených státech tvoří 60 % z celého trhu. Zhruba 40 % dotázaných zákazníků při příští koupi sluchátek sáhne raději po bezdrátovém modelu, což jasně dokazuje 27 milionů dodaných kusů v druhém kvartálu letošního roku. To představuje 56% mezičtvrletní nárůst a pokud spotřeba půjde tímto tempem, do konce roku by se podle odhadů mělo prodat až 120 milionů kusů celosvětově. Zákazníci také preferují propojitelnost se Siri, Alexou nebo jinými hlasovými asistenty. Uvidíme, jak se bude trh s bezdrátovými sluchátky dále vyvíjet, ale Apple zůstane hlavním tahounem ještě hodně dlouhou dobu.

Související články

Dnes nejčtenější

.