Zavřít reklamu

U letošních iPhonů se Apple zaměřil prakticky jen na vylepšení dvou věcí – konkrétně fotoaparátu a výdrže baterie. Všechny tři nedávno představené iPhony tak své předchůdce strkají ve focení i výdrži bez větších problémů do kapsy. Jak si ale vedou ve výdrži baterie mezi androidí konkurencí, která dávala v minulosti Applu vždy na frak?

O velmi zajímavý test výdrže vlajkových lodí předních výrobců se postaral youtuber Mrwhosetheboss, který proti sobě postavil Huawei Mate P30 Pro se 4500 mAh baterií, iPhone 11 Pro Max se 3969 mAh baterií, iPhone 11 Pro se 3190 mAh baterií, iPhone 11 se 3046 mAh baterií a Samsung Galaxy Note 10+ se 4300 mAh baterií. S ohledem na tato čísla by tak jeden zřejmě předpokládal, že i dnes androidí telefony vyhrají. Přeci jen, rozdíly mezi nimi a iPhony jsou stále značené – zejména u Mate 30 Pro od Huaweie. Na druhou stranu, Apple dokáže svůj iOS téměř vždy vyladit k vynikající energetické šetrnosti a i čipset v novinkách byl vyvinut tak, aby nespotřebovával při výkonu mnoho energie. A právě tito dva činitelé hráli zřejmě při testu hlavní roli. 

Test výdrže, kterým musely všechny telefony projít, se skládal s běžných úkonů, které dennodenně dělají běžní uživatelé. Nechyběly tedy testy Instagramu, Fotoaparátu, 3D her, streamování hudby či shazamování. Jak test dopadl se můžete podívat ve videu níže. 

Jak můžete vidět, Applu se jeho letošní modely po stránce výdrže skutečně povedly. iPhone 11 sice v testu skončil “už” po 5 hodinách a 2 minutách, avšak zbylí dva zástupci ukázali, že si na nedostatek výdrže rozhodně stěžovat nemohou. Oba totiž překonali Galaxy Note 10+ od Samsungu, který se vypnul po 6 hodinách a 13 minutách. Pár minut po něm se sice vypnul i iPhone 11 Pro (vydržel konkrétně 6 hodin a 42 minut) a ve hře tak zůstali už jen Huawei Mate 30 Pro a iPhone 11 Pro Max, avšak i jediný černý kůň na této cílové rovince Applu stačil. Zatímco Huawei se vypnul “už” po 8 hodinách a 13 minutách, iPhone 11 Pro Max skončil až po 8 hodinách a 32 minutách a stal se tak absolutním králem výdrže. Pokud tedy sháníte telefon, který se hned tak nevybije, mohl by být právě iPhone 11 Pro Max tím pravým ořechovým. Výdrží baterie vás totiž dostane do kolen. 

Související články

Dnes nejčtenější

.