Zavřít reklamu

Před několika dny vyšla dlouho očekávaná herní platforma Apple Arcade, jež má otřást dosavadním mobilním trhem a stmelit nezávislé vývojáře i větší studia pod jednu střechu. Za 139 korun měsíčně totiž dostanete přístup k několika desítkám unikátních titulů, z nich spousta vznikla exkluzivně pro tuto služba, či alespoň pochází z dílny Applu. Mikrotransakce jsou v tomto případě pro jablečnou společnost cizí slovo, ač hry nabízí stejně obsahu jako konkurence v App Storu. Pro nové uživatele ale může být matoucí se v tolika hrách vyznat, a tak tu máme seznam deseti nejlepších a nejkvalitnějších her, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

10. Hot Lava

Hráli jste si někdy jako malí na to, že se z podlahy stala láva a vy se jí nemůžete v žádném případě dotknout? V tom případě vám Hot Lovo dokonale sedne. Jedinou pointou této hry je totiž skákat po nábytku, vyhýbat se přitom žhnoucí tekutině a pokusit se úspěšně splnit danou úroveň. Jedinou nevýhodou je tak poměrně nepraktické ovládání, díky němuž si v mnoha případech uděláte neplánovanou lázeň v roztavených horninách.

9. The Pinball Wizard

Pokud holdujete spíše klasice než moderním titulům, The Pinball Wizard vám přijde vhod. Jedná se o klasické odrážení kuličky, kdy je vaším jediným cílem dostat ji na předem určené místo. Na rozdíl od konkurenčních her ale tento druh pinballu obsahuje unikátní level design, nádhernou animovanou grafiku a dobrodružný příběh, jenž vás provede rovnou několika úrovněmi s rozmanitými nepřáteli. A roztomilý čaroděj, sloužící v tomto případě jako kulička, vám vykouzlí úsměv na tváři.

8. Sayonara Wild Hearts

Zatímco počítačoví a konzoloví hráči si musí vystačit s takovými skvosty jako Audiosurf, Apple přispěchal s vlastním řešením, kde se ponoříte do barevného futuristického města, jímž se budete prohánět nadzvukovou rychlostí za doprovodu intenzivní hudby. Hra se točí okolo dívky, které se rozpadl vztah s jejím milým a ona se tak nyní „protlouká“ chaotickým světem ve své hlavě. Rozhodně zajímavý kousek, který stojí za vyzkoušení.

7. Where Cards Fall

Nezapomněli jsme ani na milovníky puzzle her, kteří nedají dopustit na logické hádanky. Pro ně tu máme Where Cards Fall, izometrickou 2.5D adventuru, kde budete pomocí nejrůznějších triků provádět vašeho hrdinu herním světem a za pomocí karet mu poskytovat různé výhody, nebo také nevýhody. Vývojáři zkrátka dokonale skloubili dobrodružný příběh s karetní hrou. Pochvalu rovněž zaslouží velmi dobré grafické zpracování, díky kterému si hra zajisté získá skutečně velké množství příznivců.

6. Agent Intercept

Co by to bylo za starou školu, kdyby v ní chyběl nebojácný agent a rychlá auta. Právě o tom je konec konců Agent Intercept, akční závodní hra, kde se vžijeme do role agenta unikajícího padouchům ve svém nadupaném voze. Ač by se mohla zda hrát poměrně obyčejná, obsahuje jednu zajímavou herní mechaniku. Dovolí vám totiž proměnit vozidlo například na loď nebo motorku, což vám usnadní likvidaci nepřítel, zatímco se budete prohánět po herním světě.

5. Mini Motorways

Dosavadní výčet obsahoval drtivou většinu žánrů, avšak jeden přece jen chybí – strategie. Tu vám bohatě vynahradí hra Mini Motorways, kde budete muset stavět cesty a silnice tak, aby provoz probíhal bez jakýchkoliv komplikací. Jedná se ve zkratce o simulace silničního provozu, kde si postavíte vlastní městečko a budete dohlížet na to, aby vše fungovalo jak má. Hra nabízí poměrně spoustu možností jak si herní svět vybudovat, a tak v ní jisto jistě pár hodin utopíte.

4. Assemble with Care

Tato, jak již název napovídá, technická hra je zacílena spíše na aspirující inženýry a domácí kutily, kteří se nebojí vzít šroubovák do ruky a opravit vše potřebné. To samé budeme konec konců dělat i v samotné hře, která sleduje příběh Marie, ženy, jež miluje opravování věcí. Příběh může znít sice jednoduše, ale nabízí překvapivě složitou zápletku se spoustou různých hádek.

3. Don’t Bug Me!

Roztomilá grafická stránka by mohla spíše evokovat žánr adventur, ale Don’t Bug Me! rozhodně krví šetřit nebude. Nebo spíše mimozemskou plazmou, protože vaším úkolem bude uchránit pomocí lidské technologie základnu na Marsu před hordami krvežíznivých nepřátel. Celý koncept staví na starém známém tower defense, kde rozmístíte věže, obranné valy a budete se dívat, jak likvidují příchozí protivníky. Tedy v případě, že jste je rozmístili správně.

2. Oceanhorn 2

Nyní tu máme konečně plnohodnotnou 3D záležitost, která překrásnou grafikou rozhodně nešetří. Hra až nápadně připomíná vynikající sérii The Legend of Zelda, a to jak svým vzhledem, tak propracovanými herními mechanikami. Zároveň nechybí kvalitní příběh a RPG prvky, jenž vás u hry na nějakou dobu rozhodně udrží. Vsadíme se, že chvílemi nebudete chápat, že takto skvělý titul běží „jen“ na mobilu či tabletu, jelikož podobné skvosty byly ještě donedávna dostupné pouze na konzolích či počítačích.

1. Frogger in Toy Town

První místo si paradoxně vysloužila ta nejvíce dětská hra, kterou Apple Arcade momentálně nabízí. Řeč je o Frogger in Toy Town, které nabízí zdaleka nejlepší grafiku a nejpropracovanější fyziku. Zároveň se může pochlubit neuvěřitelně detailním prostředím, realistickým ovládáním a vtipnou, místy až satirickou zápletkou. Vžijete se totiž do žabáka, který bude mít za úkol utéct zvídavému dítěti a zachránit při tom jeho kolegy.

Tímto sice výčet končí, ale Apple Arcade nabízí zkrátka tak obrovskou zásobu her, že i deset nejlepších titulů je při porovnání s celkovým počtem jen kapkou v moři. A to ani není třeba zmiňovat fakt, že chce Apple tento rok docílit více než stovky dostupných her. Uvidíme, čím nás jablečná společnost překvapí příště. Ale jedna věc je již nyní jistá – vzhledem k ceně se nejedná o žádné laciné náhražky, spíše originální a v mnohých případech unikátní nezávislé počiny.

Související články

Dnes nejčtenější

.