Zavřít reklamu

Poslouchali jste někdy svou oblíbenou hudbu, nebo se dívali na zajímavé video, ale nebavilo vás neustále půjčovat sluchátka kamarádovi? Žádný strach, již brzy bude po problémech. Apple naučí své iPhony a iPady novinku, jenž tuto nepříjemnost eliminuje a nabídne možnost efektivně sdílet audio momentálně přehrávané na vašem telefonu hned do dvou párů sluchátek.

Zatímco původně se počítalo jen s modely využívajícími nový jablečný čip H1, tedy AirPods 2 a Powerbeats Pro, Apple nakonec z této podmínky slevil a funkce se dočkají i sluchátka obsahující čip W1. Do této kategorie spadají například sluchátka Beats Studio3, BeatsX, Powerbeats3 a Solo3. Sice jsme se této novinky měli dočkat původně již v iOS 13, ale právě kvůli dodatečné podpoře se Apple rozhodl odložit vydání aktualizace na den předtím, než na naše jablečná zařízení připutuje iOS 13.1, tedy 23. září.

Uvidíme, zda si tuto novou funkci uživatelé zamilují. Jisté ale je, že konkurence tuto vychytávku podporuje již nějakou dobu, a tak Apple nechtěl být pozadu. Jak přesně bude koncept v praxi fungovat je zatím otázkou, ale prozatím to vypadá, že bude stačit k jednomu telefonu připojit dvě různá zařízení pomocí technologie Bluetooth. Audio se následně po povolení bude přehrávat na obou zařízeních najednou. Pokud tedy holdujete hudbě nebo rádi sledujete videa na svém telefonu, máte se brzy na co těšit. Je dobře, že Apple opět naslouchá komunitě a s novými, nepochybně nezbytnými funkcemi tolik neotálí.

Související články

Dnes nejčtenější

.