Zavřít reklamu

Spekulace, kterých se mnozí jablíčkáři obávali, se nakonec bohužel potvrdily. Ani jeden z letošních iPhonů nedisponuje technologií 3D Touch, která umožňovala ovládání displeje tlakem prstu na něj. Místo ní si tak budeme muset zvyknout na relativně novou funkci Haptic Touch, která se jej snaží ve valné většině případů zastoupit a to vcelku úspěšně.

Apple se usmrcením 3D Touch u všech iPhonů při dnešní Keynote vcelku logicky nechlubil, jelikož se jedná o funkci, která bude mnohým jeho fanouškům chybět. Kvůli nasazení lepších displejů a fotoaparátů však zřejmě neměl kvůli zachování příjemné tloušťky telefonu na vybranou a s technologií, kterou poprvé světu ukázal u iPhonů 6s v září 2015 nemilosrdně zařízl. Potvrzují to alespoň technické specifikace telefonů, které jsou volně dostupné na jeho Online Storu. Na místě, kde u iPhonů XS byl zapsán 3D Touch, nyní u iPhonů 11 Pro naleznete jen Haptic Touch.

Právě s Haptic Touch má Apple dle svých slov z minulosti skutečně velké plány. Při jeho premiéře na iPhonu XR toho sice mnoho zprvu neuměl, skrze updaty však Apple jeho funkčnost výrazně rozšířil a de facto z něj druhý 3D Touch udělal, byť ne zcela dokonalý. To by se ale mohlo v následujících měsících díky novým updatům iOS ještě změnit, v což ostatně mnozí jablíčkáři pevně doufají.

Související články

Dnes nejčtenější

.