Zavřít reklamu

Pokud jste si pořídili MacBook, tak jste už jistě zjistili, že se na jeho těle nenachází numerická klávesnice. Ta se v poslední době nenachází už prakticky na žádných menších noteboocích. Jak jistě víte, tak na numerické klávesnici se nenachází jen a pouze čísla. Nachází se zde i různé speciální klávesy, které vám mohou pomoci v práci s textem. Mezi tyto nejpoužívanější klávesy patří Home, End a Delete. Věděli jste však o tom, že jsou tyto klávesy přístupné i na klávesnici MacBooku? Stačí jen vědět, co přesně zmáčknout. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak na MacBooku používat klávesy Home, End a Delete, tak si přečtěte tento článek až do konce.

Klávesa Home

Pokud chcete na vašem MacBooku využít klávesu Home, tak je nutné, abyste v levé dolní části podrželi klávesu s názvem fn. Jakmile tuto klávesu podržíte, tak zároveň stiskněte šipku vlevo. Tímto dojde k aktivaci pomyslné klávesy Home, která se nachází na klávesnicích s numerickou částí.

Klávesa End

Opozit klávesy Home je samozřejmě klávesa End. Ta se také nachází na numerické části klávesnice, kterou MacBook nedisponuje. Pokud ji však i přesto chcete použít, tak stačí, když stisknete v levé dolní části klávesnice klávesu fn a zároveň s ní šipku doprava.

Klávesa Delete

Jak jistě víte, tak se na MacBooku nachází klávesa Backspace. Mnoho lidí si myslí, že je Backspace a Delete úplně stejná klávesa, avšak není tomu tak. Při stisknutí Backspace dojde k vymazání znaku, který se nachází před kurzorem. Pokud stisknete klávesu Delete, tak dojde k vymazání znaku za kurzorem. Abyste mohli klávesu Delete využít i na MacBooku, tak opět podržte klávesu fn a společně s ní stiskněte Backspace.

Vsadím se, že většina z vás o tomto triku nevěděla, jelikož jsem o něm dlouhou dobu nevěděl ani já. I když se to nezdá, tak tyto klávesové zkratky vám dokáží zvýšit efektivitu při práci. Pokud píšete nějaký delší text, tak se nemusíte přesouvat směrem k externí myši, či k trackpadu – pro přesunutí na začátek textu stačí stisknout zkratku pro klávesu Home, pokud se chcete dostat na konec textu, tak zkratku pro End. A v případě, že chcete smazat text za kurzorem, tak zkratku pro Delete.

Související články

Dnes nejčtenější

.