Zavřít reklamu

Je to několik měsíců nazpět, co jsme se dočkali vydání operačních systému iOS a iPadOS 13.4. Možná si říkáte, proč je vůbec tato minoritní aktualizace důležitá, když hlavních novinek jsme se dočkali s vydáním verze iOS a iPadOS 13. Pravdou je, že Apple jednu z těch větších novinek jednoduše vydal až později. Jedná se o kompletní podporu klávesnice a myši pro iPadOS. Ve starších verzích iPadOS jsme museli myš či klávesnici složitě připojovat a nastavovat, čemuž je tedy konečně konec. Pokud k iPadu připojíte hardwarovou klávesnici, tak získáte možnost pro používání modifikačních kláves (Shift, Control, Option, Command a další). Pokud vám nevyhovuje, jakým způsobem se tyto modifikační klávesy chovají, tak v nastavení existuje možnost pro změnu. Pojďme se společně podívat, kde tuto možnost najdete.

Jak na hardwarové klávesnici k iPadu změnit chování modifikačních kláves

V případě, že vám nevyhovuje výchozí chování modifikačních kláves na hardwarové klávesnici, kterou máte připojenou k vašemu iPadu, a chtěli byste jej změnit, tak postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPadu aktivovali Bluetoothpřipojili k němu hardwarovou klávesnici – v opačném případě se možnost pro změnu chování modifikačních kláves nezobrazí.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Zde poté v menu klepněte na kolonku s názvem Obecné.
  • V této sekci nastavení poté sjeďte o něco níže a klepněte na možnost Klávesnice,
  • Nyní je nutné, abyste klepnuli na řádek Hardwarová klávesnice.
  • Zde poté rozklepněte poslední možnost, kterou je Modifikační klávesy.
  • Nakonec už jen stačí, abyste rozkliknuli tu konkrétní modifikační klávesu, jejíž chování chcete změnit. Dispozici jsou klávesy Caps lock, Ctrl, Alt a Cmd.
  • Klávesám poté můžete nastavit možnosti Caps lock, Ctrl, Alt, Cmd, Escape, Glóbus anebo Žádná akce.

Pomocí výše uvedeného postupu si nastavte chování všech modifikačních kláves, které jsou k dispozici. V případě, že jste provedli nějaké změny, a poté jste zjistili, že vám nevyhovují a chtěli byste se vrátit do původního nastavení, tak můžete. Stačí se opět přesunout do Nastavení -> Obecné -> Klávesnice -> Hardwarová klávesnice -> Modifikační klávesy, kde klepněte na možnost Výchozí hodnoty.

Související články

Dnes nejčtenější