Uživatelé si stěžují, že se jim v jejich 12″ MacBooku zasekávají klávesy

|
Kategorie:Mac
Diskuze 9 komentářů

Na oficiálních stránkách podpory společnosti Apple se v poslední době objevuje mnoho nových příspěvků, které mají společné téma. Za posledních několik měsíců si čím dál tím více uživatelů stěžuje na to, že se jim zasekávají klávesy na jejich 12″ MacBooku. Jedná se o dosti podstatný problém, jelikož zaseknutá klávesa zásadně omezuje použití počítače. Někteří uživatelé hlásí, že se jim podařilo klávesu znovu narovnat (některým se tak stalo samo od sebe), jiní mají podstatně horší problém a klávesa je zaseknutá ve stisknuté poloze permanentně. 

Někteří uživatelé radí, že jim v tomto problému pomohlo pořádné pročištění prostoru pod jednotlivými klávesami. Ať už překlopením počítače a „vyklepáním“, nebo čištěním stlačeného vzduchu. Mnohdy za zaseknutou klávesu může smetí, které se v klávesnici za měsíce používání nahromadí. Ne všichni měli ovšem to štěstí, že mohli situaci řešit tímto způsobem.

Ti, kterým ani vyčištění nepomohlo, se museli obrátit na oficiální servis Apple. Pokud bylo jejich zařízení stále v záruce, dočkali se záruční výměny či opravy. Někteří ovšem podotýkají, že ani výměna zařízení k ničemu nevedla a problém se po pár dnech vrátil. Pokud máte podobný problém, doporučujeme zkusit reklamaci. Čištění klávesnice 12″ MacBooku je poměrně obtížné a nebezpečné, jelikož jsou klávesy samotné velmi křehké. Pokud se pod ně chcete dostat například pinzetou, pro vyčištění stlačeným vzduchem, postupujte velmi opatrně, neboť klávesy velmi rády pod tlakem praskají.

12-inch-macbook-keyboard

Zdroj: 9to5mac

|
9
Leitz

Diskuze

  Když jsou lidi prasata – jíst nad počítačem, mi nepřipadá normální.

  Na druhou stranu s tím měl Apple při vývoji počítat a dopřát macu nějakou malinkou vůli.

  Bývalý majitel mého Macu ho zase polil něčím sladkým a špatně funguje M a mezerník, když je sucho, když je ideální vlhkost a větší, tak funguje bez chyby… 😀

  Reagovat

  Prasata neprasata, klávesnice musí něco vydržet, jinak je to šmejd.

  Reagovat

  Definuj mi „něco vydržet“? I já jím nad klávesnicí, stejně tak i piju a pokud na ni něco vyleju, bude to pouze moje blbost.

  Polití jsem samozřejmě nemyslel. Ale výrobce nemůže očekávat, že se uživatelé budou držet v bezprašném laboratorním prostředí. Prach a různé smetí se do klávesnice časem prostě nasbírá a ta se s tím zkrátka musí nějak vypořádat. A to déle, než pár měsíců.

  Jj to se mi taky občas stane, ale jsem si jistej, ze to je bordelem. Staci maly zrnko neceho a nefunguje to jak ma. U mě ne, že by byla zasekla, ale kdyz se zmačkne, tak je to takovy „tupý“, necvakne to proste.

  Zejména by se měl Apple zaměrit na hrkání v displeji 😛 …. ano, stále to řeším, již víc než rok.

  Reagovat

  Lukas31: Cože tobě to ještě pořád hrká? To ještě nebylo vyřešené?

  Reagovat

  Jeste ne no … apple se od toho distancoval, rekl ze to je vlastnost zbozi, to same rekl iSetos, takze uz to resim jen s pravnikem u soudu. Soudkyne nam dala sice za pravdu, ale dala vyhotovit jeste znalecky posudek. Spis to smeruje na slevu. Bude to takove šalamounske reseni si myslim. Nicmene uz dva znalci to z nejakych duvodu odmitli delat. Takze cekam az soudkyne rozhodne o tretim znalci. Pak zase bude slyseni a snad nejaky vysledek. Az to bude u konce tak napisu Danovi at napise o tom clanek.

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz