Zavřít reklamu

Oznámení nových iPhonů se pomalu blíží a přípravy jsou v plném proudu. To však neznamená, že Apple nemyslí více do budoucnosti. Jablečná společnost se totiž již nyní zaměřuje také na novou generaci jablečných telefonů, která se má pochlubit OLED displeji od čínské společnosti BOE. Jedná o dlouhodobější iniciativu, která má za cíl snížit závislost Applu na Samsungu, jenž se dá aktuálně považovat za hlavního dodavatele.

Zatímco jihokorejská společnost Samsung je známá i na západě, o výrobci BOE se toto prohlásit nedá. Přesto je to právě tato čínská společnost, která již nějakou dobu vyrábí displeje pro iPady a MacBooky a zároveň je jedním z tahounů celého trhu s OLED obrazovkami. Apple chce partnerství s dodavatelem rozšířit právě i na iPhony, čímž chce snížit závislost na Samsungu a zajistit si případné lepší podmínky pro různá vyjednávání ohledně cen komponentů. Kromě toho je pro jablečnou společnost důležitá také cena, kterou jihokorejský výrobce často nadsazuje. Například OLED displej v iPhonu XS a XS Max je nejdražší součástkou využitou při výrobě telefonu. Apple nechce nechat nic náhodě, a tak začal s BOE jednat již nyní, aby měl vše pojištěné již v předstihu. Podle dostupných zdrojů navíc Apple rozhodně nelení a kromě probíhajícího jednání dokonce už nové OLED displeje testuje, konkrétně v čínské továrně ve městě Čcheng-tu. Jablečná společnost si chce v tomto ohledu dodavatele nejdříve trochu oťukat a zjistit, zda dokáže pokrýt poptávku.

Zda nový dodavatel Applu pomůže je otázka budoucnosti, obchodní válka totiž běží na plné obrátky a amerického prezidenta nejspíše nepotěší, že si nechává jablečná společnost vyrábět součástky v Číně. Naštěstí má v případě nouze ještě jednoho dodavatele, jmenovitě LG, které momentálně vyrábí displeje pro hodinky Apple Watch a který by se též rád zapojil do výroby OLED displejů pro iPhony. Uvidíme, jak se situace vyvine, nicméně nás nejdříve čeká iPhone 11, jehož odhalení se pravděpodobně dočkáme 10. září.

Související články

Dnes nejčtenější

.