Zavřít reklamu

Spolu s tím, jak se blíží spuštění streamovací služby Disney+, se objevuje stále více detailů. A vypadá to, že opravdu bude na co se těšit. Služba Disney+ vstoupí na trh, kde již kraluje Netflix, HBO nebo třeba Amazon Prime, konkurovat jí bude také připravovaná Apple TV+. Má chystaná novinka potenciál po boku takové konkurence obstát?

Služba Disney+ vyjde v základu předplatitele měsíčně na sedm dolarů – v přepočtu tedy něco málo přes 162 korun, případně 70 dolarů (zhruba 1600 korun) ročně. Za tuto cenu uživatelé získají možnost sledování až na čtyřech zařízeních zároveň, vytvoření a správu až sedmi profilů z jednoho jediného účtu i možnost přehrávání ve 4K a HDR. Už jen touto nabídkou se Disney+ od většiny svých konkurentů bude výrazně lišit, a to v tom nejlepším smyslu slova.

Zástupci společnosti Disney na kalifornském D23 Expo potvrdili, že služba bude ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemsku spuštěna 12. listopadu. Divákům nabídne v týdenních intervalech nové epizody svých seriálů, a tomuto dávkování hodlají její provozovatelé dát přednost před oblíbeným vypouštěním celé série najednou. Z jediného účtu bude možné streamovat obsah na telefony, tablety, počítače nebo třeba herní konzole. Výše uvedené výhody, jako je 4K rozlišení nebo možnost provozovat až sedm profilů v rámci jediného uživatelského účtu, budou k dispozici bez poplatků navíc.

Netflix se sice bude moci pochlubit obsáhlejší nabídkou, knihovna titulů v rámci služby Disney+ ale zase nabídne větší variabilitu a širší záběr, čítající klasickou Disney a Pixar produkci, ale také Star Wars a marvelovky. Diváci se tak mohou těšit na sérii Ms. Marvel, veškerý obsah, související se Star Wars, ale také očekávané celovečerní filmy jako Ledové království 2. Již teď je více než jasné, že Disney+ bude stát přinejmenším za vyzkoušení. Dali byste službě šanci, pokud by dorazila i k nám?

Související články

Dnes nejčtenější

.