Zavřít reklamu

Zatímco loňský iPhone XS se od iPhonu X téměř v ničem po designové stránce nelišil, letošek by měl být v tomto ohledu zcela jiná káva. Kromě zcela nového modulu fotoaparátu, který bude oproti loňsku nesrovnatelně větší a tedy i výraznější, se totiž podle čerstvých informací z továrny hlavního dodavatele Applu můžeme těšit i na zcela nové povrchové opracování skleněných zad všech iPhonů.

Zapomeňte na klasické lesklé sklo. Trojice chystaných modelů totiž dostane do vínku matná záda, která by se mohla vzhledově blížit hliníku, na který Apple vsázel v minulosti. Otázkou ale je, zda se tato povrchová úprava nepodepíše i na celkovém úchopu telefonů, který se díky přechodu na sklo značně zlepšil, jelikož tento materiál neklouže tolik jako hliník. Je však pravděpodobné, že i s tímto nešvarem se Apple pokusil něco udělat a povrch opracoval tak, aby v ruce působil příjemně a zároveň se i dobře držel.

Nová barva na obzoru

Z Foxconnu rovněž uniklo, že minimálně jeden z letošních iPhonů se dočká tmavě zeleného kabátku. Jedná se tak o potvrzení zpráv z předešlých týdnů od analytika Ming-Chi Kua, podle kterého dostane tuto barvu nástupce iPhonu XR. Kromě ní má pak Apple použít i levandulovou, tedy fialovou. Naopak z portfolia mají zmizet modrá a korálová, které se zřejmě těší nejmenší oblibě mezi uživateli. Co se pak týče prémiových modelů s OLED displeji, u těch se bude Apple zřejmě držet klasické černé, bílé. a zlaté, stejně jako v minulém roce. Nasadit by u nich později mohl i červenou v rámci edice (PRODUCT)RED. 

Přestože je nutné brát podobné informace s určitou rezervou, nutno podotknout, že o podobných novinkách jsme v minulosti alespoň okrajově slyšeli a tudíž nejsou ničím zcela překvapivým. Pokud navíc pochází skutečně přímo z Foxconnu, dá se je považovat za důvěryhodné. Stoprocentní jasno ale budeme samozřejmě mít až po představení iPhonů, které proběhne zhruba v polovině září. 

Dnes nejčtenější

.