Zavřít reklamu

Do představení letošních iPhonů už zbývá jen zhruba měsíc, což znamená v Apple světě jediné – úniky informací o chystaných modelech nabírají na intenzitě. Neuplyne prakticky den, co by se na světlo světa nedostala informace odhalující či potvrzující nový prvek na některém z trojice jablečných telefonů. A nejinak je tomu i dnes. Z továrny Foxconnu, ve kterých nechává Apple nové iPhony vyrábět, totiž unikla velmi zajímavá informace o odstranění jednoho z nejikoničtějších prvků iPhonů, který je s nimi spjatý už od jejich vzniku.

U letošních iPhonů bychom se měli podle čerstvého úniku rozloučit s ikonickým nápisem iPhone na zádech telefonu, který naleznete na každém modelu, který doposud Apple vydal. Stane se tak přesně rok poté, co se Apple zbavil nadobro dalšího ikonického prvku – Home Buttonu. Ten si totiž na žádný z loňských iPhonů cestu již nenašel a při životě ho tak Apple udržuje jen na levnějších iPadech. I z těch se ale bude zřejmě v budoucnu po vzoru iPadů Pro poroučet. 

Proč se Apple k odstranění ikonického nápisu na zádech rozhodl je v tuto chvíli nejasné. Je však vcelku pravděpodobné, že se jedná o snahu přivést minimalistický design k ještě větší dokonalosti. Ostatně, jiný než designový důvod neměl nápis iPhone na zádech ani nyní a tudíž se nedá předpokládat, že by se jeho odstranění týkalo čehokoliv jiného. K odstranění může Apple nyní přistoupit i jednoduše díky tomu, že si již za více než jedenáct let působení iPhonů na trhu vydobyl tak silné jméno zajišťující mu jednoduchou odlišitelnost, že je již zkrátka není potřeba popisovat. A jak se na tento krok díváte vy? Bude vám jméno na zádech chybět, nebo jste naopak pro jeho odstranění? 

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.