Zavřít reklamu

Vývojáři nás s retro hrami poslední dobou rozhodně nešetří a vypadá to, že ta pravá záplava klasických her nás teprve čeká. Nedávno jsme vás informovali o projektu GameClub, který byl spuštěn před několika měsíci a pomáhá vydávat na iOS hry, které byly z obchodu App Store již dávno staženy a nebo nemají oficiální podporu. Program, jenž umožňuje tvůrcům navrátit jejich hrám zašlou slávu, si oblíbila řada vývojářů a studio Rocketcat na tom není jinak.

Pokud vám jméno tohoto studia nic neřekne, nebudeme vám to mít za zlé. Tvůrci totiž vydali svůj poslední hit v roce 2011, konkrétně hru Mage Gauntlet, která stavěla na propracovaných RPG prvcích a umožňovala hráčům ponořit se do světa plného kouzel a lítých bojů. Nakonec byl však titul z jablečného obchodu stažen a jelikož se vývojáři zaměřili na jiné projekty, tato povedená hra na hrdiny zůstala ležet ladem. Naštěstí studio Rocketcat oslovili právě nadšenci stojící za službou GameClub a nabídli tvůrcům, že jejich hru laděnou do stylu 80. a 90. let zrevidují a zahrnou ji do svého programu, kde si ji bude moci kdokoliv zahrát. To původní vývojáři nemohli odmítnout a uzavřeli partnerství, díky němuž si můžeme Mage Gauntlet na jablečných zařízeních opět vychutnat.

Zatím se sice jedná pouze o předběžný přístup, respektive beta verzi, ale přesto doporučujeme dát hře šanci a přihlásit se ke službě GameClub, která vám dovolí zahrát si více než dvacet her, jež byly oficiálně z jablečného obchodu staženy. Plnohodnotná verze programu bude spuštěna později tento rok a bude vyžadovat předplatné, ale prozatím je nabídka her k mání zcela zdarma a už teď nabízí legendární tituly jako je plošinovka Super Crate Box, arkádová hříčka King Cashing 2 nebo akční bojová hra Hook Worlds. Uvidíme, zda se nadšencům povede dotáhnout projekt do konce. Zatím má obrovský potenciál a hry mají postupně přibývat, což by mělo nalákat další hráče a vývojáře. Přesto je služba mířena spíše na milovníky oldschool titulů nebo starší hráče, kteří na podobných hrách vyrůstali.

Dnes nejčtenější

.