Zavřít reklamu

Závodných hier nie je nikdy dosť. Známy herný vydavateľ 2K Games sa počas víkendu rozhodol predstaviť svoju novú hru pre iPhone a iPad, ktorá nesie meno 2K Drive. Jedná sa vôbec o prvú závodnú hru, ktorá vo svojom názve priamo nesie názov vydavateľa. O vývoj hry sa postaralo štúdio Lucid Games. Toto štúdio pozostáva z ľudí, ktorí v minulosti pracovali na populárnych závodných hrách, napríklad na sérii Project Gotham Racing alebo na titule Blur. Nedá sa však povedať, že by Lucid Games boli nejakí tajnostkári.

Práve naopak, už pred dvoma mesiacmi sa objavili správy, že v ponuke App Store pre Holandsko a Spojené Arabské Emiráty nájdeme nový free-to-play titul, ktorý si bolo v tú dobu možné stiahnuť. Hra bola neskôr stiahnutá, a tak dnes o nej vie len málokto. Môžeme však povedať, že v tom čase sa jednalo o beta verziu hry. Vývojári tentoraz však prostredníctvom svojho Facebooku potvrdili, že hra bude platená, a teda sa nebude jednať o free-to-play, respektíve freemium titul. Pretože sa na vývoji hry podieľajú ľudia z PGR, v traileri môžeme vidieť veľmi kvalitnú grafiku, o ktorú sa postarali skúsení vývojári. Grafika prostredia je skutočne kvalitná a v niektorých pasážach náramne pripomínajú prostredia práve zo spomínaného Project Gotham Racing, exkluzivity pre Xbox 360.

Hra by mala vyjsť pre iOS zariadenia už túto jeseň/podzim, a mali by sme v nich nájsť zaujímavý mix licencovaných a fiktívnych áut. Medzi licencované autá patria vozy od Dodge, Fiat, Ford, GM, Icon, Local Motors, Mazda, McLaren, Nissanu a So-Cal, kompletný zoznam bude ale známy pravdepodobne až v čase vydania hry. Hra ale nie je iba o okružných závodoch v mestách. Medzi režimami sa nachádza aj závodenie na závodných tratiach, Drag závody a terénne závody. Pokiaľ ale nechcete závodiť proti súperom, máte možnosť zahrať si viac ako 20 minihier, medzi ktoré patrí aj napríklad auto-futbal, ktorý sme mohli vidieť aj v Top Gear.

Samozrejmosťou je singleplayer a multiplayer, a keď už vravíme o multiplayeri, hráči sa majú na čo tešiť. Práve pre jeho potreby sa v hre nachádza funkcia RaceFace, ktorá analyzuje vašu hlavu a vytvorí z nej hlavu pre vášho závodníka. Toto hra využije aj v režime asynchrónneho multiplayeru, v ktorom uvidíte hlavy vašich priateľov za volantom. Nakoniec je tu možnosť prijímať informácie z reálneho sveta, konkrétne z motošportu. Hra získava články z AutoBlog, Car & Driver, Road & Track, Between The White Lines a ďalších magazínov. Tieto články je možné následne zdieľať prostredníctvom sociálnych sietí.

1009534_599662460056375_944649457_o
1097719_599662453389709_371596603_o
IMG_0576
1149347_599662456723042_680275779_o
IMG_1738

Související články

Dnes nejčtenější

.