Zavřít reklamu

Apple dnes po několika měsících aktualizoval své statistiky pro instalace systémů iOS, které jsou k nahlédnutí na jeho vývojářských portálech. My tak máme nyní díky němu jedinečnou možnost zjistit, na kolika zařízeních je nainstalovaný loňský iOS 12, který se již zhruba za měsíc a půl stane neaktuálním, protože jej nahradí iOS 13. Pokud už nyní hádáte, že se iOS 12 těší mezi uživateli obrovské popularitě, trefili jste se přímo do černého. 

Podle dat Applu je “dvanáctka” nainstalována na 88 % všech aktivních iPhonů, iPadů a iPodů touch, Pokud bychom pak brali v potaz jen zařízení uvedená na trh v posledních čtyřech letech, zde je na tom Apple ještě o něco lépe, jelikož se dostává na rovných 90 %. Zjednodušeně se tak dá říci, že iOS 12 naleznete na 9 z 10 iPhonů, iPadů a iPodů touch. Co se pak týče starších verzí iOS, “jedenáctka” si drží 7 % na všech aktivních zařízeních a zbylých 5 % si mezi sebe rozdělují ostatní starší verze iOS, ze kterých už například nelze upgradovat výše. 

Přijetí iOS 12 je velmi dobré i v porovnání s předešlými lety. Například ve stejném období před rokem se přijetí iOS 11 pohybovalo okolo 85 %, což se může zdát vzhledem k velmi nepřesvědčivému příchodu na iPhony v roce 2017 jako hotový zázrak. Po měsících bídy a ignorace uživateli se však “jedenáctce” přeci jen podařilo vcelku slušně prorazit. 

Dál už ani krok

Nynější výsledek iOS 12 je velmi pravděpodobně zároveň tím nejvyšším, kterého za svoji životnost dosáhne. Jak už bylo totiž uvedeno v úvodu, za nedlouho jej na většině iPhonů, iPadů a iPodů touch nahradí nový iOS 13, který Apple představil v červnu letošního roku a nyní jej intenzivně testuje v rámci beta testování. Ten je kompatibilní téměř se všemi zařízeními, které podporovala i “dvanáctka” a tudíž nebude stát jeho hladkému přijetí v cestě takřka nic. Jediným problémem by mohly být chyby, které by Apple nedokázal ani do jeho představení odstranit, avšak na ty si dá společnost velmi pravděpodobně s ohledem na blamáž s iOS 11 pozor. 

Související články

Dnes nejčtenější

.