Zavřít reklamu

Když se řekne Apple, mnoho lidí si krom nakousnutého jablka a jeho otce Steva Jobse vybaví i lehce podsaditého spoluzakladatele Steva Wozniaka, který ač již ve společnosti nepůsobí, jejímu hodnocení se nevyhýbá. Když se ho proto moderátor summitu v Geelongu, kterého se před pár dny zúčastnil, na pár věcí ohledně Applu a jeho produktů zeptal, Woz se odpovědi nebránil.

Hned na úvod padla otázka na nový iPhone X. Woz se totiž před nějakým časem nechal slyšet, že si pro něj do fronty před Apple Store nestoupne a zřejmě si jej po spuštění prodejů v blízké budoucnosti ani nekoupí, protože je spokojený s jeho nynějším iPhonem. Toto prohlášení však zaslechl i Tim Cook a svému příteli nechal jeden iPhone X poslat, aby jej řádně otestoval. A výsledek? Vcelku pozitivní. Steve je s novou desítkou spokojen a líbí se mu.

Touch ID by mu nevadilo ani na zádech

I přes spokojenost s produktem si však Woz pár slov kritiky neodpustil. Osobně prý totiž preferuje před Face ID právě klasické Touch ID a to mu na iPhonu X docela chybí. Doufal proto, že se vyplní spekulace, které představení nové jablečné vlajkové lodě předcházely a Apple Touch ID skutečně do iPhonu implementuje. Prý by mu nevadilo ani umístění na zádech telefonu, které bylo mnohými fanoušky Applu tvrdě kritizováno.

Rozhovor pak plynule přešel na zesnulého Steva Jobse. Woz ho při vzpomínání přirovnal k řediteli Tesly Elonu Muskovi. Podobní si sice prý příliš nejsou, mají však podobnou vizi. O Stevovi pak na závěr prohlásil, že nerozuměl ani hardwaru a ani softwaru. Rozuměl však lidem a z toho těžil nejvíce.

Jak tedy můžete vidět, ani spoluzakladatel Applu se nebojí říci, že jej produkt jeho bývalé společnosti, který by měl udávat v následujících letech směr, v jistém ohledu zklamal. Na druhou stranu je však Woz svými poměrně peprnými výroky známý a někteří lidé jej právě kvůli nim moc vážně neberou. A jaký názor na něj máte vy?

Steve Wozniak

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.