Zavřít reklamu

Žijeme v době, ve které se staly chytré mobilní telefony již jakýmsi zaběhlým standardem, který využívá valná většina populace. Zatímco v “chytrosti” a výkonnosti smartphonů se jejich výrobci předhání prakticky neustále, na druhém konci tohoto pomyslného žebříčku je možná až strašidelný klid. O prvenství pro nejhloupější mobil totiž hned tak někdo nestojí. To však není případ české společnosti Zoxcall, která včera představila svůj mobilní telefon FF+, jenž označení “hloupý” bez problému unese. 

Proč telefon označujeme za hloupý a nikoliv za chytrý? Odpověď je jednoduchá. Jedná se totiž o telefon ve velikosti vaší platební karty (jeho rozměry jsou 82 mm x 46 mm x 3,5 mm a váha 16 gramů), který nenabízí ani displej, natož jakékoliv chytré funkce. Telefon se ovládá pomocí tlačítek, která slouží především k volání přes nanoSIM kartu. Právě slotem na ní totiž mobil disponuje a uživatel tak díky tomuto řešení nemá problém s volbou operátora, což by například při využití eSIM tak úplně neplatilo. Mezi další zajímavosti pak patří 140 mAh baterie umožňující zhruba 75minutové hovory či 24hodinovou výdrž, 11x menší SAR záření než předepisují normy, dvanáct notifikačních LED diod, tichý režim, zámek klávesnice či nabíjení přes microUSB. 

Samotná společnost označuje designově zajímavý telefon především za doplněk klasických smartphonů. “Po modelech T4 a FF, určených primárně pro B2B zákazníky, přicházíme s prvním zařízením určeným pro koncového uživatele. Myslím si, že se nám podařilo najít něco, co na trhu doposud nebylo. Zařízení FF+ je navíc neodmyslitelným doplňkem každého smartphonu,“ hodnotí produkt šéf společnosti Zoxcall, Ota Kaláb. 

Novinka je již možná na webu zoxcallu předobjednat za lidových 999 korun, prodej pak má být zahájen o měsíc později – tedy 5. 9. 2019. Zda se stane z tohoto velmi zajímavého produktu hit či nikoliv pak ukáže až čas. Už nyní se ale dá označit za bezesporu jeden z nejzajímavějších telefonů, který letos spatřil světlo světa a to i přestože je poněkud hloupý. Na druhou stranu, právě v jeho omezenosti je krása. 

Související články

Dnes nejčtenější