Zavřít reklamu

Jako je tomu každý rok, i letos se konala soutěž pro všechny milovníky fotografování na iPhony s názvem iPhone Photography Awards. Při pohledu na fotografie je hned jasné, že i letošní ročník měl skutečně vysokou úroveň a porota neměla výběr těch nejlepších fotografií vůbec jednoduchý. Fotek se totiž jako každý rok sešlo obrovské množství, ze kterých však porota vyseparovala jen dvacítku nejlepších v určitých okruzích. Jelikož však stojí za to vidět i fotky na druhých a třetích místech, v naší galerii naleznete vždy tři nejlepší fotky dané kategorie. Detaily o autorech se pak dozvíte přímo na stránkách soutěže

Absolutním vítězem se stala fotka nazvaná Velká sestra vyfocená Gabriellou Cigliano z Itálie v Zanzibaru. Fotka vznikla na iPhone X a to svým způsobem náhodou. Fotografka se totiž zastavila na chvíli v Zanzibaru při své cestě z Tanzanie domů. Při procházce na pláži si všimla této dvojice a možná trochu drze je vyfotila. Ke klasickému rozhovoru sice tehdy nedošlo, protože fotografka zvládla svahilsky jen několik málo slov, výrazy v očích dívek však mluví za vše. 

Jedna z ocenenych fotografii na soutezi IPPA 2019

Co se týče použitých iPhonů, snímky byly pořizovány jak na nejnovější modely, tak i na několik let staré kousky typu iPhone SE či 6s. Větší část sice vznikla na modely novější, tomu se však vzhledem k tomu, že jsou milovníky kvalitní fotografie vyhledávány velmi často, nelze absolutně divit. Co naopak zarazit může je velmi malé zastoupení iPhonů z loňského roku, které by měly mít fotoaparáty ze všeho nejkvalitnější. Vliv na tom může mít především jejich nízká prodejnost, se kterou se Apple potýká prakticky od jejich představení a zahájení prodejů. Tím spíš lze brát fotky za jasný důkaz toho, že 90 % úspěchu při focení je krásný objekt před fotoaparátem a šikovné ruce. Výhercům, na jejichž sociální sítě můžete vstoupit přes stránky IPPA, samozřejmě gratulujeme. 

Související články

Dnes nejčtenější